ترامپ به دنبال کاهش هزینه‌های خروج از برجام است
ترامپ به دنبال کاهش هزینه‌های خروج از برجام است

یک کارشناس مسائل آمریکا گفت: انتصابات ترامپ نشان‌دهنده عزم کاخ سفید برای خروج از برجام است اما کاخ سفید زمانی از برجام خارج می‌شود که بداند هزینه آن در داخل و خارج آمریکا به حداقل می‌رسد.

به گزارش ندای چناران، رحمان قهرمانپور در گفتگو با ندای چناران در خصوص احتمال خروج آمریکا از برجام و پیامدهای داخلی و بین‌المللی آن، اظهار داشت: آمریکا به سمت خروج از برجام، پیش می‌رود اما این خروج ممکن است در اردیبهشت‌ماه اتفاق بیفتد یا در چند ماه دیگر.

 

انتصابات ترامپ نشان از عزم خروج کاخ سفید از برجام است

 

این کارشناس مسائل آمریکا ادامه داد: اظهارات معاون رئیس‌جمهور آمریکا، انتصابات و اقداماتی که آقای ترامپ انجام داده، نشان می‌دهد که کاخ سفید تصمیم دارد از برجام خارج شود.

 

وی افزود: این تصمیم در کاخ سفید گرفته شده و آمریکا از برجام خارج می‌شود اما مقامات کاخ سفید به دنبال زمان و شرایطی هستند که هزینه این خروج برای آن‌ها کمتر شود.

 

خروج از برجام اعتبار بین‌المللی آمریکا را کاهش می‌دهد

 

قهرمانپور بابیان اینکه خروج از برجام موجب کاهش اعتبار بین‌المللی آمریکا می‌شود، گفت: فاصله‌ای که ترامپ با نو محافظه‌کاران دوران جرج بوش داشت این بود که ترامپ تا حدی به معاهدات و سازمان‌های بین‌الملل پایبند است اما با این اقدام عملاً نشان خواهد داد که آمریکا خیلی به معاهدات و توافقات بین‌المللی پایبند نیست و این برای موقعیت آمریکا خوب نخواهد بود.

 

خروج کاخ سفید از برجام جریان آمریکاستیزی را در منطقه را تشدید می‌کند

 

این کارشناس مسائل بین‌الملل در همین راستا خاطرنشان کرد: با این اقدام کاخ سفید جریان آمریکاستیزی در منطقه شکل می‌گیرد و عواقبی را در بحث سوریه به دنبال خواهد داشت و باوجود مواضع روسیه، کار برای آمریکا دشوارتر می‌شود.

 

وی افزود: همچنین این اقدام موجب کاهش محبوبیت آمریکا در بین دموکرات‌ها می‌شود و مخالفت‌های آن‌ها را با ترامپ بیشتر می‌کند و حتی جمهوری‌خواهان معتدلی که معتقد به لزوم ماندن در برجام هستند را متقاعد می‌کند که با ترامپ مخالفت کنند.

 

ترامپ به دنبال کاهش هزینه‌های خروج از برجام است

 

این کارشناس مسائل آمریکا عنوان کرد: ترامپ زمانی از برجام خارج می‌شود که بداند هزینه آن در داخل و خارج از آمریکا به حداقل می‌رسد لذا باید منتظر باشیم و ببینیم با توجه به شرایط پیش رو این روند خروج از برجام چگونه و با چه سرعتی انجام می‌شود.

 

انتهای پیام/