آمریکا نمی‌تواند سفارتش را به قدس منتقل کند
آمریکا نمی‌تواند سفارتش را به قدس منتقل کند

رئیس سابق فراکسیون حمایت از مقاومت اسلامی مجلس گفت: اگر فلسطینی‌ها فریب نخورند و تا یک ماه آینده پای‌کار بمانند و از شهید دادن نترسند، ترامپ نمی‌تواند سفارتش را به قدس اشغالی منتقل کند.

به گزارش ندای چناران، مجتبی رحماندوست در گفتگو با ندای چناران در خصوص تظاهرات ضد صهیونیستی اخیر مردم فلسطین، اظهار داشت: آگاهی‌هایی که جبهه مردمی فلسطین در سال‌های اخیر کسب کرده است، تجربیات انتفاضه‌های اول، دوم و سوم، دیدن خیانت‌های سران عرب و از همه مهم‌تر، اعلام انتقال سفارت آمریکا به قدس، موجب تقویت جبهه مردمی و راهپیمایی‌های ضد صهیونیستی فلسطینیان شده است.

جریان مقابله با صهیونیسم در فلسطین قدرتمند شده است

رئیس سابق فراکسیون حمایت از مقاومت اسلامی مجلس ادامه داد: حماس نیز حماس قدیم نیست و تجربیات ارزشمندی پیدا کرده است. ازنظر سازمان‌دهی مردمی، تجربه پیدا کرده است لذا این عوامل باعث می‌شود که بگوییم جریان مقابله با صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها در فلسطین قدرتمند شده است.

ورود سعودی‌ها به مسئله فلسطین یک ورود مخفیانه و آهسته نیست

وی افزود: همزمان باقوت گرفتن جریان مقاومت در فلسطین، جبهه مخالف نیز قدرت یافته است. ازجمله عواملی که باعث شکست فلسطینیان و تظاهرات آن‌ها می‌شود وارد عرصه شدن عربستان سعودی است که خودش را رهبر جهان عرب می‌داند.

نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: سعودی‌ها ورودشان به مسئله فلسطین یک ورود مخفیانه و آهسته نیست. آن‌ها اعلام کردند که اسرائیلی‌ها حق اسکان در فلسطین را دارند و ایران دشمن مشترک آن‌ها و اسرائیل است. آن‌ها طوری به میدان آمده‌اند که نشان می‌دهد باقوت و قدرت پای‌کار هستند.

تجربه ۷۰ ساله آمریکا، انگلیس و فرانسه در فریب حرکت‌های مقاومت

رحماندوست بیان کرد: از سوی دیگر تجربه ۷۰ ساله آمریکا، انگلیس و فرانسه در شکست دادن حرکت‌های مقاومت در منطقه غرب آسیا افزوده شده است. روش‌های مختلفی همچون برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی، صدور قطعنامه‌های شورای امنیت و بیانیه‌های مجامع بین‌المللی وعده‌ووعید دادن و غیره . آن‌ها تجربه‌های جدیدی آموخته‌اند و روش‌های جدیدی برای اینکه این نوع حرکت‌ها را سرکوب کنند و یا اگر سرکوب نمی‌کنند، بفریبند و مردم را از میدان حضور در عرصه مقاومت منصرف کنند، آموخته‌اند.

دبیر کل سابق جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: یک روز ممکن است اعلام کنند که آمریکا، فرانسه و انگلیس در شورای امنیت، چند کشور نیمه رادیکال را هم با خودشان همراه کرده‌اند و بیانیه‌ای صادر کرده‌اند که امید را در دل فلسطینیان زنده کنند.

قدرت فریبندگی آمریکا و اسرائیل در تخلیه میدان مقاومت

وی تصریح کرد: قدرت فریبندگی، خدعه و نیرنگ آمریکا و اسرائیل بیشتر شده است که موجب تقویت زمینه از میدان به درکردن و تخلیه میدان مقاومت از طرف فلسطینیان می‌شود.

یوم‌النکبه؛ نقطه اوج تقابل جبهه مقاومت و صهیونیست‌ها

وی ادامه داد: بنابراین می‌توان گفت که جنگ، جنگ درست‌ودرمان و قوی است. یک تفاوتی که این اعتراضات با تظاهرات قبلی دارد، پیش رو بودن جریان ۲۴ اردیبهشت و یا همان یوم‌النکبه است که قرار است آمریکا سفارت‌خانه خود را در بیت‌المقدس افتتاح کند.

رحماندوست گفت: آمریکایی‌ها نیز اعلام کرده‌اند که، نقطه اوج حرکت ضد مقاومتی خودشان را در ۲۴ اردیبهشت با انتقال سفارت به بیت‌المقدس انجام می‌دهند و از سمت دیگر کشورهای عربی، مشخصاً فلسطینی‌ها و مقاومتی‌ها می‌خواهند کاری کنند که مانع اجرای این طرح شوند.

فلسطینی‌ها فریب نخورند و از شهید دادن نترسند/ ایران حمایت خودش را قاطعانه اعلام کند

وی افزود: اگر فلسطینی‌ها فریب نخورند و تا یک ماه آینده در میدان، پای‌کار بمانند؛ از شهید دادن نترسند و کشورهای مثل ایران، حمایت‌های خودشان را در سطح جهان از حرکت مقاومت فلسطین، قاطعانه اعلام کنند، به‌احتمال بیش از ۹۰ درصد برد با مقاومت و فلسطینی‌ها است.

آمریکا نمی‌تواند سفارتش را به قدس منتقل کند

وی حضور مردمی را مهم دانست و تأکید کرد: اگر حضور مردمی شکست بخورد، شکست فلسطینی‌ها قطعی است و اینکه آمریکا موفق شود سفارتش را به قدس منتقل کند محتمل است.

رئیس سابق فراکسیون حمایت از مقاومت اسلامی مجلس در پایان عنوان کرد: به نظر من احتمال اینکه ترامپ موفق شود و سفارتش را به قدس اشغالی منتقل کند، بسیار ضعیف است.

انتهای پیام/