با «گرام»، مدیریت بازار پولی و مالی از دست دولت خارج می‌شود/ ارزش پول ملی مضمحل می‌شود
با «گرام»، مدیریت بازار پولی و مالی از دست دولت خارج می‌شود/ ارزش پول ملی مضمحل می‌شود

شیخی گفت: باوجود این پول‌های مجازی (گرام)، دیگر کنترل تجارت خارجی با هیچ ابزاری برای دولت امکان‌پذیر نخواهد بود و ارزش پول ملی مضمحل ‌شود و درواقع مدیریت بازار پولی و مالی از دست دولت خارج می‌شود.

به گزارش ندای چناران، عبدالمجید شیخی در گفتگو با ندای چناران در خصوص مخاطرات اقتصادی رواج پول دیجیتال «گرام» در کشور توسط پیام‌رسان تلگرام، اظهار داشت: ارز دیجیتالی، پول مجازی و یا پول رمزدار، هیچ واقعیت فیزیکی ندارد. اگر ما دلار کاغذی در جیبمان باشد لااقل به لحاظ فیزیکی این اختیار و توان را داریم که آن را ذخیره و حفظ کنیم اما در ارزهای رمزگذاری شده و پول‌های مجازی، قدرت خرید آن در اختیار ما نیست و کلید آن دست کسی دیگری است. ارزش آن‌ها قابل هک شدن است و می‌تواند صفر شود و توان خرید واقعی محسوب نمی‌شود.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: پول مجازی عملاً واقعیتی ندارد و هر وقت که صاحبان آن سرورها اراده کنند خیلی راحت می‌توانند بازار را به شکست برسانند و قدرت خرید صاحبان این پول‌ها را صفر کنند.

نویسنده کتاب اقتصاد و برنامه‌ریزی افزود: پیام‌رسان خارجی تلگرام با توجه به جاذبه‌های که ایجاد کرده‌، به خودش اجازه داده که در فضای مجازی پول مجازی با عنوان گرام (همانند بیت کوین) ایجاد کند که این اقدام تبعات وسیعی دارد.

 پول مجازی زیر پای اقتصادها را خالی می‌کند

وی بابیان اینکه پول مجازی بعد از شکست موقعیت دلار، جایگزین دلار و یورو می‌شود، گفت: این پول‌های مجازی زیر پایه اقتصادها را خالی می‌کنند. درواقع پوست خربزه می‌اندازند زیر پایه اقتصادهای دنیا ازجمله اقتصاد ما. با این پول‌های مجازی، مدیریت اقتصادی کشور را دور می‌زنند.

سرابی با عنوان پول مجازی

وی ادامه داد: به عبارتی، این پول‌ها سرابی هستند که مردم را وادار می‌کنند که اولاً با پرداخت دلار، این پول‌ها را بخرند و همچنین تجهیزاتی که باید به‌ناچار برای این کار استفاده شود (مانند سرورها و یا کامپیوترهای شخصی) را خریداری کنند و با این کار، هزاران دلار هزینه، بر معامله‌گران این پول‌های مجازی تحمیل می‌کنند. این پول‌های مجازی هم خودشان هزینه دارند هم تجهیزاتی که باید برای مبادله این پول‌ها استفاده شود.

پول‌های رمزدار، بانک‌های مرکزی را خلعید می‌کند

شیخی خاطرنشان کرد: ارزش این پول‌های رمزدار در دست طراحان اصلی و صاحبان سرورهای اصلی است که به‌راحتی می‌توانند ارزش این‌ها را در یک‌لحظه صفر کنند و عملاً اقتصادها را ابتر کند. بانک‌های مرکزی را خلعید می‌کند.

گرام و باز شدن بساط استعمار در حوزه اقتصاد ایران/ لزوم هوشمندی مدیران اقتصادی کشور

وی بابیان اینکه این اقدام یک توطئه جهانی است که کم‌کم خودش را نشان می‌دهد، گفت: اینجاست که هوشمندی مدیران اقتصادی کشورها ازجمله کشور ما را می‌طلبد. ورود امثال تلگرام به پول مجازی نشان‌دهنده باز شدن بساط استعماری در حوزه اقتصاد ما است.

با «گرام»، کنترل تجارت خارجی با هیچ ابزاری ممکن نخواهد بود/ ارزش پول ملی مضمحل می‌شود/ مدیریت بازار پولی و مالی از دست دولت خارج می‌شود

این استاد دانشگاه تهران ادامه داد: باوجوداین پول‌های مجازی، دیگر کنترل تجارت خارجی با هیچ ابزاری برای دولت ما امکان‌پذیر نخواهد بود و ارزش پول ملی مضمحل ‌شود. درواقع مدیریت بازار پولی و مالی از دست دولت خارج می‌شود.

 طراحان پول‌های مجازی اگر اراده کنند می‌توانند ارزش پول‌ها را صفر کنند

وی افزود: این پول‌ها، پول‌های واقعی نیستند. بابت خرید و استفاده از آن‌ و تجهیزات ضروری مبادله آن‌ها پول می‌دهیم. طراحان این پول‌ها اگر اراده کنند فردا می‌توانند ارزش آن‌ها را صفر کنند ضمن اینکه مبادله با این‌ها محدودیت‌هایی دارد.

برنامه طراحی‌شده صهیونیسم برای تسلط بر اقتصاد جهان

این کارشناس اقتصاد بیان کرد: رواج پول مجازی کار صهیونیسم جهانی است. یک برنامه طراحی‌شده برای تسلط بر اقتصاد جهانی است. بازار پول بین‌المللی را برای آن‌ها تأمین می‌کند. دولت‌ها، حاکمیت‌ها و اقتصادها را دور می‌زند و به‌اصطلاح به دنبال نظم نوین جهانی و دهکده جهانی هستند.

شگرد صیادی؛ دور زدن تحریم‌ها طعمه‌ای بیش نیست

وی ادامه داد: متأسفانه شنیده شده است برخی از نهادهای پولی وارد این کارزار شده‌اند. برخی مزایایی برای آن ذکر کرده‌اند مثلاً می‌گویند با این پول می‌شود مبادله کرد و تحریم‌ها را دور زد اما باید گفت؛ صیادی که دام پهن می‌کند اگر طعمه نیندازد کسی جذب آن نمی‌شود. بالاخره باید یک طعمه‌ای باشد که صید بیاید و آن را بردارد و بخورد و احساس لذت کند و مزیتی را احساس کند و جذب دام شود و آن موقع است که صیاد آن را صید می‌کند. شگرد صیادی این است.

شیخی افزود: شرکت‌های گلدکوئست هم همین برنامه را داشتند. این‌ها به دنبال تخلیه جیب اقتصادها هستند. این برنامه جایگزین تسلط دلار می‌شود چراکه روند چند سال اخیر نشان می‌دهد که دلار و یورو، کم‌کم ارزش خودش را در بازار از دست می‌دهد.

باید برنامه مدونی برای حذف دلار از اقتصاد داشته باشیم/ لزوم توجه به مبادلات دوجانبه

وی گفت: جنگ تجاری بین آمریکا و چین راه افتاده است. چین نفت فراوانی را با یوهان خریده است و یوهان را جایگزین دلار می‌کند. این موضوع در بازار نفت آمریکا را زمین می‌زند و این نقطه شروع بسیار خوبی است که چین انتخاب کرده است که بتواند سلطه دلار را کم کند ما هم باید بتوانیم برنامه دراز مدتی برای حذف دلار از اقتصاد خودمان داشته باشیم و به سمت مبادلات دوجانبه برویم.

تسلط بر اقتصاد جهانی جزئی از پروتکل دانشوران یهود است

این استاد دانشگاه عنوان کرد: پول‌های مجازی چیزی جز توطئه صهیونیست جهانی برای سلطه در اقتصاد کشورهای دیگر نیست. در پروتکل دانشوران یهود این برنامه پیش‌بینی‌شده است. آن‌ها قرار است بر قدرت، ثروت و دارایی‌های جهانی و رسانه‌های دنیا به‌طور کامل مسلط شوند و در حال حاضر نیز در همین راستا حرکت می‌کنند و دولتمردان آمریکا نیز بازیچه دست آن‌ها هستند.

انتهای پیام/