برگزاری یادواره ۶ سردار شهید چناران
برگزاری یادواره ۶ سردار شهید چناران

یادواره ۶ سردار و ۴۰۰ شهید چناران در شب شهادت امام جعفر (ع) برگزار می‌شود.

به گزارش ندای چناران، جلسه هماهنگی برگزاری یادواره ۶ سردار شهید و شهدای شهرستان چناران با حضور فرمانده سپاه ناحیه چناران، رئیس بنیاد شهید، شهردار و اعضای شورای شهر چناران در محل دفتر شورای شهر برگزار شد.

 

در این جلسه مقرر شد مراسم بزرگداشت شهدای چناران با محوریت ۶ سردار شهید در سالن ۹ دی سپاه چناران در ۱۶ تیرماه مقارن با شب شهادت امام جعفر صادق (ع) و با حضور یکی از شخصیت‌های مطرح کشوری برگزار شود و که لازم است کلیه تمهیدات لازم در این زمینه به نحو مطلوب اتخاذ شود.

حسین سپهری، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: یادواره سرداران و شهدای شهرستان با تأکید و تصویب شورای شهر چناران، هرساله در ایام تابستان به‌عنوان یک مراسم رسمی برگزار خواهد شد.

رئیس شورای شهر چناران بیان کرد: این یادواره که با حضور شخصیت‌های کشوری، استانی و شهرستانی با محوریت شورا و شهرداری برگزار خواهد شد و دبیرخانه این مراسم نیز در شهرداری با نظارت کمیسیون فرهنگی شورا کار خود را از هم‌اکنون آغاز کرده است و امیدواریم بتوانیم با تلاش‌ها و اقدامات در دست انجام، به‌تمامی اهداف خود در این زمینه دست‌یابیم و شاهد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شهرستان و به‌ویژه شهرمان چناران باشیم، چراکه این مسئله برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نباید در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ شود.

سرهنگ مجید آذرکیش، فرمانده سپاه ناحیه چناران هم در این جلسه با اشاره به اهمیت نخستین یادواره سرداران و ۴۰۰ شهید شهرستان، خاطرنشان کرد: سعی داریم که با برپایی برنامه‌های مختلف ازجمله غرفه‌های فرهنگی، محصولات فرهنگی و نمایشگاه عکس در حاشیه این کنگره باشکوه، به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پرداخته، یاد و خاطره شهدا و پیام شهدا را در سطح جامعه زنده نگه‌داریم.

آذرکیش خواستار راه‌اندازی کمیته‌های چهارگانه برای برپایی این مراسم شد و گفت: سایر برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی نیز باید به همت اعضای این ستاد به شکل مطلوب و با نظم خاصی و با بهره‌گیری از مشارکت و توان فرماندهان پایگاه‌های بسیج محلات و مساجد برای هرچه بهتر و باکیفیت برگزار شدن یادواره و فراهم کردن امکانات موردنیاز انجام شود.

در این جلسه رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نیز آمادگی خود را برای برگزاری مطلوب و دعوت از خانواده معظم شهدا در روز یادواره به محل برگزاری مراسم و هماهنگی برای اعزام و بازگشت آنان اعلام کرد.

 

انتهای پیام/