دستگاه‌های اجرایی باید حافظ منابع ملی باشند
دستگاه‌های اجرایی باید حافظ منابع ملی باشند

دادستان چناران با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی باید حافظ منابع ملی باشند، گفت: فروش مراتع هیج جایگاه قانونی ندارد و جرم است.

به گزارش ندای چناران، عباسعلی نظرجانی عصر امروز در اولین  جلسه حفظ حقوق بیت‌المال این شهرستان در سال ۹۷ در سالن جلسات شرکت عمران گلبهار با اشاره به برخی از قلع و قمع‌ها در چناران ادامه داد، اظهار داشت: دستگاه قضا در این خصوص هیج تعارفی ندارد و به‌شدت با متجاوزان به‌حقوق بیت‌المال برخورد می‌کند.

وی با اشاره به قلع و قمع بیش از ۵۲ هکتار زمین از اراضی ملی در اخلمد، افزود: این فرد که دارای نفوذی هم بوده، در اجرای قانون این اراضی در سال ۹۶ آزادسازی شد، با اجرای این حکم زمینه برای احکام دیگر نیز هموار شد.

دادستان چناران بابیان اینکه باید عوامل اجرای از حریم رودخانه‌ها به‌درستی حفاظت کنند، ادامه داد: این حریم‌ها، ثروتی ملی است.

نظرجانی با بیان اینکه مسئولان امور آب و دیگران باید حضور میدانی در این عرصه داشته باشند، تصریح کرد: فروش مراتع هیج جایگاه قانونی ندارد و جرم است، هیچ‌کس حق فروش مراتع را ندارد، اما متاسفانه این مورد در گلبهار رخ داده، همچنین، از شهرستان‌های دیگر نیز دام خود را وارد مراتع این شهرستان کرده‌اند.

وی با گلایه از عدم نظارت برخی ار دستگاه‌های اجرایی گلمکان، افزود: بسیاری از اتفاقاتی که می‌افتد، ناشی از عدم نظارت است و برخی انگیزه لازم را برای نظارت درست و به‌موقع ندارند.

دادستان چناران اضافه کرد: مسئولان باید در کاری که به آنها مربوط می‌شود، نظارت درستی دا شته باشند، اگر تعارف باشد، کار به‌درستی انجام نمی‌شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/