به گزارش ندای چناران، حمید حاجی‌نژاد اظهار داشت: کشت چغندر نشایی مصرف آب را به شدت بین ۴ تا ۵ هزار متر مکعب  پایین می‌آورد زیرا برای هر هکتار بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ متر خزانه در کنار مزرعه ایجاد می‌کنیم.

وی ادامه داد: براین اساس کشاورز لازم نیست اگر ۱۰ هکتار کشت دارد همان را آبیاری کند بلکه در ابیاری این کشت به نصف تقسیم می‌شود و کشاورز می‌تواند با استفاده از آموزش‌هایی که به آنان داده شده در مصرف آب به صورت چشمگیری صرفه‌جویی کند.

مدیر جهاد کشاورزی چناران ادامه داد: در سال اول در سطح ۲۶ هکتار به کشت چغندر نشایی اختصاص یافته و با توجه به استقبال خوب کشاورزان در سال‌های بعد سطح زیر کشت افزایش پیدا خواهد کرد.

وی در خصوص کود نیز گفت: در تعاونی‌های کشاورزی شهرستان از هر ۳ نوع کود با قیمت سال قبل موجود است و مشکلی در این خصوص نداریم.

حاجی‌نژاد از برداشت سقف مجوز گلخانه خبر داد و اضافه کرد: قبلا به گلخانه‌های کوچک مجوزی داده نمی‌شد اما در حال حاضر این شرط برداشته شده است و محدودیتی وجود ندارد.

این مقام مسئول در خصوص قیمت گندم و گلایه کشاورزان هم گفت: دولت طی دو سال گذشته گندم را از کشاورزان بالاتر از نرخ جهانی خریداری کرده و امسال شورای اقتصاد با افزایش  قیمت خرید گندم مخالف است.

منبع: فارس

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد