۷۰ درصد بنگاه های املاک در گلبهار مجوز فعالیت ندارند
۷۰ درصد بنگاه های املاک در گلبهار مجوز فعالیت ندارند

رئیس دادگاه گلبهار گفت: 70 درصد بنگاه‌های املاک در گلبهار بدون مجوز فعالیت می‌کنند. حتی مواردی شناسایی شده که شماره ثبت صوری دارند در صورتیکه مجوز فعالیت ندارند.

به گزارش ندای چناران، سیدجواد محمودی در اولین جلسه حفظ حقوق بیت‌المال که در محل شرکت عمران این شهرستان برگزار شد،گفت: گستردگی اراضی در گلبهار زیاد است بنابراین مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید جلوگیری‌های قانونی را به موقع انجام دهند اینکه افردی بدون مجوز ساخت‌وساز انجام دهند و جلوی این کار گرفته نشود پذیرفته شدنی نیست.

وی با اشاره به تشکیل پرونده‌های قضایی در خصوص برخی از ساخت‌وسازهای غیر مجاز ادامه داد: اگر در گذشته جلوی این ساخت‌وسازها گرفته می‌شد دیگر نیازی به تشکیل پرونده در محاکم نبود و خسارات آن هم برای مردم و دستگاه‌ها کمتر بود.

محمودی به نبود نخاله‌گاه در شهر گلبهار اشاره کرد و گفت: در گلبهار محلی به عنوان نخاله‌گاه تعیین نشده و مردم نخاله خود را در مکان‌های مختلف تخلیه می‌کنند اما شهرداری هنوز محلی برای اینکار مشخص نکرده است.

وی با تاکید بر سازماندهی بنگاه‌های املاک در گلبهار افزود: ۷۰ درصد این بنگاه‌ها مجوز فعالیت ندارند و بدون مجوز فعالیت می‌کنند. حتی مواردی شناسایی شده که شماره ثبت صوری دارند در صورتیکه مجوز فعالیت ندارند.

محمودی خواستار پیگیری مشکلات مردم از سوی مسئولان شد و گفت: اکنون که بحث پیگیری آرامستان به گلبهار واگذار شده باید این پیگیری صورت گیرد تا هم مشکل مردم حل شود و هم اینکه برخی تصور نکنند که چون کار در دست خود گلبهار است دیگر کسی موضوع را پیگیری نمی‌کند.

منبع: فارس

انتهای پیام/