هیچ کشوری برای پیشرفت اقتصاد ایران دل نمی‌سوزاند/ راز پیشرفت، بالا زدن آستین‌های همت است
هیچ کشوری برای پیشرفت اقتصاد ایران دل نمی‌سوزاند/ راز پیشرفت، بالا زدن آستین‌های همت است

امام‌جمعه چناران بابیان اینکه تعلیق اقتصاد ایران به برجام بزرگ‌ترین اشتباه محاسباتی مسئولان دولتی بوده است، گفت: دولت باید دندان لق ترس از تحریم را از جا بکند و برای بهبود وضع اقتصادی کشور آستین همت بالا بزند.

به گزارش ندای چناران، حجت‌الاسلام مظفر تاجی در خطبه‌های نماز جمعه چناران با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام و تذکرات جدی معظم له در ادامه مذاکره برجامی با غرب، اظهار داشت: مذاکره با کشورهای جهان فی‌نفسه هیچ ایرادی ندارد. پنجاه سال هم می‌توان مذاکره کرد اما به‌شرط آن‌که کشور و اقتصاد مردم را معلق به مذاکره نکنیم. تعلیق اقتصاد ایران به برجام و مذاکره با غرب یک اشتباه استراتژیک است. این وضعیت موجب استهلاک اقتصاد کشور خواهد شد.

خطیب جمعه چناران ادامه داد: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در دور جدید مذاکرات باید بااقتدار و عزت و اعتمادبه‌نفسی که پشتوانه ۸۰ میلیون ایرانی را به همراه دارد، در آوردگاه مذاکره با اروپا، تکلیف ادامه یا پایان مذاکره را هر چه سریع‌تر مشخص و اقتصاد کشور را از وضعیت بغرنج کنونی که متأسفانه صرفاً نگاه به سرمایه‌گذاری خارجی‌ها برای بهبود شرایط دارد، نجات دهد.

هیچ کشوری برای پیشرفت اقتصاد ایران دل نمی‌سوزاند/ راز پیشرفت، بالا زدن آستین‌های همت است

وی افزود: هیچ کشوری برای پیشرفت اقتصاد ایران دل نمی‌سوزاند. رمز و راز پیشرفت کشورهایی چون چین، کره، ژاپن و آلمان، محکم بستن کمربندها و بالا زدن آستین‌های همت بوده است.

تعلیق اقتصاد کشور به برجام بزرگ‌ترین اشتباه محاسباتی دولت است

وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مهم غرب در مذاکرات هسته‌ای، باقی گذاشتن جمهوری اسلامی ایران در منطقه قرمز و پیوند اقتصاد ایران با برجام بود. غرب در سال‌های اخیر توانسته است تا حدودی اقتصاد ایران را به برجام پیوند دهد. تعلیق اقتصاد ایران به برجام بزرگ‌ترین اشتباه محاسباتی مسئولان دولتی بوده است. باید هرچه زودتر به این وضعیت خطرناک پایان داد.

حجت‌الاسلام تاجی عنوان کرد: ظرفیت‌های جهش اقتصادی ملت ایران آن‌قدر وسیع و پرقدرت است که می‌تواند بدون کمترین چشمداشتی به بیگانگان، بهترین زندگی سالم و مرفه را برای آحاد مردم در نظام اسلامی فراهم آورد.

وی ادامه داد: در مسیر مذاکرات هسته‌ای، ما به بن‌بست نخورده‌ایم. این دنیای غرب است که در برابر فتوحات و افزایش روزافزون قدرت جمهوری اسلامی ایران، میز بازی را به هم زده و در تلاش است تا شاید بتواند با خروج از برجام، چوبی در چرخ حرکت روبه‌جلوی نظام اسلامی قرار دهد.

خروج آمریکا از برجام را به ترامپ نسبت ندهید/ ترامپ همان آمریکای بدون نقاب است

وی افزود: برخی می‌خواهند خروج آمریکا از برجام را به ترامپ نسبت دهند. این یک اشتباه بزرگ است. ترامپ همان آمریکای بدون نقاب است. ترامپ و آمریکا محصول خوی شیطانی و استکباری هستند و هیچ تفاوتی در اضلاع این جرثومه فساد نیست. بزک کردن دشمن یک حماقت تاریخی است.

اقتدار دفاعی مانع وقوع جنگ است/ ملتی که خلع سلاح شود در معرض تجاوز است

امام‌جمعه چناران خاطرنشان کرد: آمریکا درصدد بازسازی روند پرونده هسته‌ای در دیگر پرونده‌های مرتبط به امنیت ملی ایران است. آمریکا می‌خواهد با خلع سلاح ایران از اهرم‌های قدرت، جمهوری اسلامی ایران را به‌زانو درآورد. این یک تجربه تاریخی است که اقتدار دفاعی باعث جلوگیری از جنگ می‌شود وگرنه ملتی که خلع سلاح شود، هرآینه در معرض تجاوز دشمن است.

وی ادامه داد: تیم مذاکره‌کننده ه کننده در مواقعی که دستورالعمل‌های رهبری را موبه‌مو، در میدان مذاکره عمل کرد، پیروز میدان شد و آنجا که به دشمن اعتماد کرد، در تور فریب دشمن گرفتار شد. این تیم با عبرت از تجربه مذاکرات گذشته، باید با اعتمادبه‌نفسی که از حمایت همه‌جانبه ملت و مسئولان کشورمان بهره‌منداست، با سرلوحه قرار دادن تدابیر و راهنمایی‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب، مسیر سخت و دشوار آینده را طی نماید.

غرب هر زمان که شکست‌خورده رو به مذاکره آورده است

خطیب جمعه چناران گفت: غرب هر زمان که در میدان مصاف با جمهوری اسلامی ایران دچار شکست شده است، روی به مذاکره آورده و درصدد است ناکامی‌های خود را سر میز مذاکره جبران نماید. تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای باید مراتب این مکر و حیله غرب در مذاکراتش با اروپا باشند.

غرب چاره‌ای جز همزیستی با یک ایران ‌قدرتمند را ندارد

حجت‌الاسلام تاجی اظهار کرد: امروز حوزه نفوذ و گستره اقتدار جمهوری اسلامی ایران به‌گونه‌ای است که غرب چاره‌ای جز همزیستی با یک ایران بزرگ و قدرتمند را ندارد و غرب باید زندگی با ایران مقتدر را تمرین نماید.

وی تصریح کرد: اروپا باید آن‌چنان امتیازهای بزرگ و قابل‌توجهی در برابر جمهوری اسلامی ایران روی میز قرار دهد که ارزش مذاکره و باقی ماندن ایران در مذاکرات برجامی را داشته باشد. غرب می‌خواهد با نشان دادن آب‌نبات، دُرّهای غلطان ما را به دست آورد.

خطیب جمعه چناران عنوان کرد: ترامپ با نمایشی از دیوانه‌بازی‌هایش درصدد امتیاز گیری از جمهوری اسلامی ایران است. اشتباه راهبردی ترامپ آن است که از پیشینه و سابقه ملت ایران بی‌خبر است. او آرزوی معامله‌ای که با گاوهای شیرده منطقه می‌کند را با جمهوری اسلامی ایران به گور خواهد برد.

می‌خواهند سازش را به‌عنوان یک راه‌حل به افکار عمومی تحمیل کنند

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها با سخنگویانی که بعضاً در داخل کشور دارند، می‌خواهند سازش را به‌عنوان یک راه‌حل ترجمه کرده و به افکار عمومی تحمیل نمایند.

اشتباه محاسباتی آمریکا در مواجهه با ایران

وی با اشاره به سخنان مضحک و گستاخانه مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا، گفت: سخنان مضحک و گستاخانه وزیر خارجه به آمریکا، نشان داد که حماقت فقط مخصوص رئیس‌جمهور آن کشور نیست. احمق‌های دیگری هم هستند که لاف در غریبی می‌زنند.

وی افزود: آمریکا در مواجهه با ایران دچار اشتباه محاسباتی شده است بخشی از این اشتباه، محصول ناکامی‌های پیاپی این کشور در منطقه و فشار لابی صهیونیستی است. اسرائیل این روزها موجودیت خود را به‌شدت درخطر می‌بیند و ارکان این رژیم در معرض فروپاشی و اضمحلال است.

 پاسخ قاطع به خروج آمریکا از برجام یک مطالبه ملی است

حجت‌الاسلام تاجی اظهار کرد: مقامات ما تاکنون نتوانسته‌اند پاسخ محکم و قاطعی به خروج آمریکا از برجام بدهند. این پاسخ قاطع یک مطالبه ملی است و باید در دستور کار جدی مسئولان قرار گیرد.

وی بیان کرد: به دلیل بدعهدی دنیای غرب به‌ویژه آمریکا، تاکنون کمترین بهره را از برجام برده‌ایم. تجربه تلخ مسیری که تاکنون آمده‌ایم نباید با اعتماد مجدد به غرب، تجربه شود. اخذ تضمین‌های قطعی و عملی از اروپائیان از اصول لایتغیر ادامه مذاکره خواهد بود.

عدم توازن شدید در برجام

خطیب جمعه چناران گفت: برجام از عدم توازن شدید رنج می‌برد. میزان تعهدات جمهوری اسلامی ایران در برابر غرب، غیرمنطقی است. در مذاکرات جدید باید گام‌ها متناظر باشد. اروپا در برابر هر گام ایران باید گام مقابل را در ایفای تعهداتش بردارد.

باید دندان لق ترس از تحریم را از جا کند/ دنیا فقط آمریکا و چند کشور اروپایی نیست

وی تأکید کرد: باید دندان لق ترس از تحریم را از جا کند. ما با اعتمادبه‌نفس و تکیه بر ظرفیت‌های داخلی توان عبور از تحریم‌های دشمن را دارا هستیم. دنیا فقط آمریکا و چند کشور اروپایی نیست. رابطه تجاری با همسایگان و کشورهایی چون چین و روسیه باید در دستور کار جدی دولت قرار گیرد.

وی ادامه داد: نباید به آمریکا و اروپا فرصت داد. آنان برای ایجاد تحریم‌های گسترده و هوشمند درصدد خرید زمان از ما هستند. هرچه سریع‌تر باید تکلیف مذاکره با اروپا را مشخص کرد.

دشمن روی امید ملت ایران متمرکز شده است

حجت‌الاسلام تاجی تصریح کرد: دشمن غدّار خارجی به‌شدت روی امید ملت ایران متمرکز شده است. گسترانیدن چتر یأس و ناامیدی بر سر ملت ایران در دستور کار جدی دشمنان قرار گرفته است. «ما می‌توانیم» و «با کمک مردم، هیچ مشکل لاینحلّی در کشور وجود ندارد»، از اصلی‌ترین فرمایشات و گزاره‌های پرتکرار سخنان رهبر معظم انقلاب است. ما می‌توانیم با سرپنجه‌های تدبیر و اقتدار، همه مشکلات موجود را حل کنیم به‌شرط آنکه به نیروهای جوان، انقلابی، متخصص و باانگیزه ایمان بیاوریم و به سرمایه بی‌بدیل نیروهای آب‌دیده نظام اسلامی باور پیدا کنیم.

پرهیز از ایجاد فضاهای چندقطبی در صفوف متحد مردم

وی گفت: باید از جمهوری اسلامی ایران، صدای واحد به دنیا مخابره شود. ملت باهم تصمیم می‌گیرند و باهم برای اجرای آن همگام می‌شوند. فشار خارجی بدون ایجاد شکاف در میان مردم و مسئولان، فاقد ارزش راهبردی است. نباید به دشمنان اجازه دهیم که با ایجاد فضاهای چندقطبی، در صفوف متحد مردم ایجاد شکاف و تفرقه نمایند.

امام‌جمعه چناران خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد صداهای مختلف از درون ایران شنیده شود. همان‌گونه که بارها متذکر شده‌ایم، خروج آمریکا از برجام و بدعهدی غرب زمانی ارزش راهبردی پیدا می‌کند که منجر به شکاف در صفوف ملت و شنیده شدن صداهای مختلف و معارض از داخل کشور شود. هوشمندی، رمز عبور از طوفان‌هاست و ملت ایران تجربه‌های موفقی را بر تارک تاریخ خود بر جای گذاشته است.

پیروزی حزب‌الله لبنان بر رژیم صهیونیستی

وی با اشاره به ۵ خرداد؛ سالروز پیروزی حزب‌الله لبنان بر رژیم صهیونیستی در سال ۱۳۷۹ گفت: در حقیقت حزب‌الله لبنان با جهان‌بینی اسلامی و معنوی خود بوده است که تاکنون توانسته‌اند دشمن به‌ظاهر قدرتمند خود را شکست دهند. همچنین در نظر ایشان هرگونه مقابله، مبارزه، مقاومت و جهاد بدون ولایت و امامت و اطاعت از رهبری میسّر نخواهد بود.

وی ادامه داد: تجربه ایمانی و عقیدتی این مبارزان خط مقدم اسلام، تجربه‌ای بزرگ و دست‌یافتنی است که می‌تواند و باید سرمشق و الگوی ملت‌های مبارز دیگر ازجمله ملت مظلوم فلسطین و مبارزان آن قرار گیرد که اکنون در سخت‌ترین شرایط اقتصادی و سیاسی در حال مبارزه با دو قدرت زورگو و ستمگر آمریکا و اسرائیل هستند. دشمنانی که امروزه عزم خود را جزم نموده‌اند که با تمام توان، ملت فلسطین را از مبارزه و جهاد بازدارند و با در هم فروریختن این صف اول مبارزه مسلمانان، نقشه‌های دیگر خود برای شکست امت اسلام را عملی نمایند.

نقش حضرت خدیجه (س) در شکوفایی رسالت پیامبر اکرم (ص)

وی با تسلیت سالروز رحلت حضرت خدیجه (س) در دهم ماه مبارک رمضان، گفت: حضرت خدیجه کبری (س) اولین بانویی که به دعوت پیامبر اسلام (ص) پاسخ گفت و از همان اولین روزهای قبول این دعوت، تا آخرین لحظات عمر خویش، خالصانه و عاشقانه و با تمام هستی و دارایی خویش پیامبر خدا (ص) را چه در زندگی شخصی و چه در عرصه انجام رسالت، یاری نمود.

وی افزود: آن بانوی گرامی در سخت‌ترین و مهم‌ترین دوران حیات و آغازین روزهای شروع رسالت و بعثت پیامبر اسلام (ص)، بیشترین یاری و کمک را به لحاظ مادی و معنوی به آن حضرت رسانده و نقش مهمی در شکوفایی و به انجام رسیدن این رسالت عظیم بر عهده داشتند.

محبت و عطابخشی امام حسن مجتبی (ع)

حجت‌الاسلام تاجی با تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) و دهه کرامت گفت: امام حسن مجتبی (ع) علاوه بر حمایت کردن مردم در جنبه‌های سیاسی و اجتماعی به آن‌ها توجه خاصی داشت ازجمله رسیدگی به نیازمندان بود. محبت و عطابخشی اهل‌بیت به‌ویژه امام حسن مجتبی (ع) زبانزد عام و خاص گردیده بود او که دارای قلبی پاک و رئوف و پرمهر نسبت به دردمندان و تیره‌بختان داشت همانند پدرش علی ابن ابی ابیطالب (ع) بود.

انتهای پیام/