صدور اولین موافقت‌نامه بوم‌گردی در روستای بقمچ چناران
صدور اولین موافقت‌نامه بوم‌گردی در روستای بقمچ چناران

مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چناران گفت: در راستای حمایت از تولید و اشتغال، اولین موافقت‌نامه اولیه تاسیسات گردشگری (بوم‌گردی) در روستای بقمچ این شهرستان صادر شد.

محمد طاهریان‌مقدم اظهار داشت: در راستای حمایت از تولید و اشتغال، اولین موافقت‌نامه اولیه تاسیسات گردشگری (بوم‌گردی) در روستای بقمچ این شهرستان صادر شد و اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی با کلیات طرح برای ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی موافقت کرده است.

وی ادامه داد: هر ساله مسافران و گردشگران زیادی از جاذبه‌های گردشگری چناران بازدید می‌کنند که یکی از روستاهای جذاب و دیدنی این شهرستان روستای بقمچ است.

مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چناران افزود: خیل عظیم گردشگران و نبود مراکز اقامتی در روستای گردشگری بقمچ سبب شد تا مردم روستا برای ارائه خدمات به گردشگران نسبت به ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی اقدام کنند.

طاهریان‌مقدم اضافه کرد: چناران دارای دو اقامتگاه بوم‌گردی و یک خانه مسافر در رادکان است که در آینده‌ای نزدیک این تعداد به ۵ اقامتگاه در روستاهای این شهرستان افزایش می‌یابد.

گفتنی است؛ روستای بقمچ دارای دره‌های باصفای هزار مسجد. میوه‌های درختی و همچنین بافت قدیمی بوده که به ماسوله خراسان رضوی نیز معروف است، این روستا در ۳۶ کیلومتری چناران قرار دارد.

منبع: فارس

انتهای پیام/