محاکمه مدیران متخلف مسکن مهر گلبهار کلید خورد/ اختلاس ۳٫۵ میلیارد تومانی در مسکن مهر
محاکمه مدیران متخلف مسکن مهر گلبهار کلید خورد/ اختلاس ۳٫۵ میلیارد تومانی در مسکن مهر

رئیس دادگستری گلبهار از محاکمه علنی مدیران یکی از تعاونی‌های مسکن مهر گلبهار خبر داد که دارای بیش از ۳۰۰ شاکی است. سید جواد محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار ندای چناران با اشاره به‌اینکه یکی از مشکلات در گلبهار وجود برخی از واحدهای نیمه‌کاره مسکن مهر است که به‌حال خود رها شده و مردم در […]

رئیس دادگستری گلبهار از محاکمه علنی مدیران یکی از تعاونی‌های مسکن مهر گلبهار خبر داد که دارای بیش از ۳۰۰ شاکی است.

سید جواد محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار ندای چناران با اشاره به‌اینکه یکی از مشکلات در گلبهار وجود برخی از واحدهای نیمه‌کاره مسکن مهر است که به‌حال خود رها شده و مردم در این خصوص با مشکل مواجه هستند؛ گفت: از سال ۸۶ مردم در مسکن مهر ثبت‌نام کرده‌اند و بر اساس تعهد باید تا سال ۹۱ واحدها به متقاضیان تحویل داده می‌شد، اما این کار صورت نگرفته است.

رئیس دادگستری گلبهار به‌شرایط اقتصادی مردم اشاره و با بیان اینکه در این شرایط برخی از مردم باید هم اقساط بانکی خانه را پرداخت و بدون سکونت در منزل هم اجاره خانه پرداخت کنند؛ خاطرنشان کرد: برخی از تعاونی‌ها پول از مردم و تسهیلات از بانک به‌نام مردم گرفته‌اند، ولی کار ساخت‌وساز را انجام نمی‌دهند و این موضوع سبب شده، ساختمان‌ها به‌صورت نیمه‌کاره رها شوند.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی برای کاهش میزان اعتراضات مردم وارد موضوع شده است؛ ادامه داد: در مرحله اول با سازندگان، تعاونی‌ها و ادارات مربوط می خواهیم صحبت کنیم، اگر توجهی نشود، مجبور به‌تشکیل پرونده و رسیدگی قضایی هستیم.

محمودی از محاکمه علنی مدیران یکی از تعاونی‌های مسکن مهر گلبهار خبر داد و گفت: این تعاونی بیش از ۳۰۰ شاکی داشته اما در این مرحله، این تعاونی ۸۰ نفر شاکی دارد.

رئیس دادگستری گلبهار درخصوص میزان اختلاس صورت گرفته نیز بیان کرد: براساس نظر کارشناسان رسمی، ۳٫۵ میلیارد تومان اختلاس صورت گرفته، ولی این قطعی نیست، پس از اتمام محاکمه نسبت به‌میزان مبلغ اختلاس، حکم صادر می‌شود، ولی تا به‌حال این مبلغ اعلام شده و افراد ممنوع الخروج شده، با سپردن وثیقه آزاد هستند.

وی با هشدار به‌سازندگان و تعاونی‌هایی که پروژه‌ها را رها کرده‌اند؛ افزود: اگر نسبت به‌ساخت‌وساز اقدامی نکنند و کار ساخت ادامه پیدا نکند، دستگاه قضایی به‌سراغ آنها می‌رود و مشابه محاکمه‌ایی که در جریان است، با آنها هم برخورد می‌شود.