دولت سوءتدبیرها را جبران کند/ گزارش اقدامات به مردم
دولت سوءتدبیرها را جبران کند/ گزارش اقدامات به مردم

امام جمعه مشهد گفت: دولت باید سوءتدبیرها در شرایط اقتصادی کشور را جبران کرده و مسئولان به مردم گزارش دهند.

به گزارش ندای چناران به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد که در بارگاه منور رضوی برگزار شد اظهار کرد: هفته دولت زمانی برای بیان خدمات و ارائه گزارش به مردم است تا جامعه نسبت به آینده خود امیدوارتر شود.

وی افزود: امتیاز دولت ما در میان تمام دولت های جهان وابستگی مردمی است. بنا به فرمایش امام خمینی(ره)حکومت باید خادم مردم باشد و خدمت خود را برای مردم تبیین کند تا اقدامات کارگزاران نظام دیده شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: هرچقدر دولت و مجلس کارآمدی بیشتری داشته باشند مشروعیت آنها نیز بیشتر است و مردم خود را واسطه به آنها می دانند که رهبر معظم انقلاب نیز بر این مهم تاکید دارند.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: انگیزه مردم در رای دادن در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری این است که منتخبان برای زندگی مردم تدبیر کنند تا روز به روز کیفیت آن بهبود یابد و دچار مشکل نشوند. بخشی از مردم نیز که کم نیستند علاوه بر معاش، مسئولان را انتخاب کردند تا آرمان های دینی و فرهنگی آنها مدیریت شده و مراقب تهاجم فرهنگی دشمن باشند.

علم الهدی بیان کرد: اگر مردم با سوء تدبیر مواجه شدند باید مسئولان این امر را جبران کنند. از ابتدای انقلاب در راس نظام دزد و خائن به جز بنی صدر نداشتیم که از برکات خون شهداست اما متاسفانه سوء تدبیرهایی به وجود می آید که مردم را مستاصل می کند.

وی تاکید کرد: این‌که یک‌مرتبه ۶۰ تن طلا در شکل ۷ میلیون سکه به دامن مردم بریزند، آقایی ۳۷ هزار سکه بخرد و صبح فردا میلیاردها تومان سود ببرد بدون یک ریال مالیات، مردم را بدبین می‌کند. در موضوع دلار  عده‌ای با استفاده از اختلاف ارز رسمی و بازار، در حدود ۳۰ میلیون دلار بگیرند که یا کالا وارد نشود، بعضی احتکار کنند و برخی چند برابر قیمت بفروشند درست نیست.

امام جمعه مشهد اظهارکرد: چرا باید در موقعیتی که مورد تهدید دشمن هستیم، یک‌مرتبه ارز را مجانی در اختیار مردمی قرار دهند که به کشورهای خارجی می‌روند، حداقل درآمد از این ارز ۵ میلیون تومان بود. مسئولان نظر اصلاحی داشتند که قیمت‌ها را کاهش داده و نقدینگی جامعه را جذب کنند اما سوءتدبیر شد.

علم الهدی گفت: دولتی ها باید بیایند و بنشینند و سوء تدبیر را جبران کرده و اقدام عملی انجام دهند و تنها حرف نزنند