کلیدواژه گذار از شرایط خاص امروز کشور، داشتن وحدت کلمه و انسجام است
کلیدواژه گذار از شرایط خاص امروز کشور، داشتن وحدت کلمه و انسجام است

جلسه شورای اداری و مراسم گرامیداشت روز کارمند در شهرستان چناران با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی برگزار شد.

جلسه شورای اداری و مراسم گرامیداشت روز کارمند در شهرستان چناران با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
به گزارش ندای چناران. در آغاز این جلسه، محمد رحیم نوروزیان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان، ضمن تبریک روز کارمند گفت: کارمندان از اقشار زحمتکش جامعه هستند که بخش عظیمی از مشکلات بردوش آنان قرار دارد. وی افزود: ما امروز در شرایطی خاصی هستیم و مسئولیت خطیری را بر عهده ماست و کلیدواژه گذار از این دوران ، داشتن وحدت کلمه و انسجام است. وی افزود: البته داشتن وحدت کلمه نافی این اصل نیست که تضارب آراء و اختلاف سلیقه وجود نداشته باشد.
معاون استاندار با اشاره به تهدید کشور از سه محور بیان داشت: تهدید دشمن خارجی اولین آن است، گرچه دشمن در طول تاریخ در این زمینه همیشه ناکام بوده است ولی باید مراقبت لازم را نیز به عنوان یک اصل ثابت در دستور کار داشت. وی ادامه داد: تهدید دوم از داخل کشور و از سوی برخی عناصر داخلی افراطی تندرو است که بدون توجه به منافع ملی در حال تکرار حرف های دشمن هستند و آخرین تهدید نیز از ناحیه اقتصادی است که دشمنان به عنوان حربه همیشگی در کنار دو محور دیگر به نفع خود از آن بهره برده اند.
معاون استاندار خراسان رضوی فعالیت های دولت تدبیر و امید را در استان گسترده دانست و گفت: تاسیس ۲۹۷ شرکت دانش بنیان و ایجاد۲۲۴ هزار شغل جدید از جمله اقدامات گسترده دولت یازدهم و دوازدهم در استان است. نوروزیان افزود: به رغم شرایط خاص اقتصادی فعلی صادرات استان در چهار ماهه اول امسال ۲۹ درصد و واردات ۱۲ درصد افزایش یافته است.
رحیمیان به اعطای ۷۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات در یک سال گذشته اشاره کرد و گفت : ارائه تسهیلات مختلف در قالب های مختلف از جمله اقدامات دولت بوده است که البته برخی موارد آن از جمله تبصره‌های ۱۸ و ۱۶ قانون بودجه ظرفیتی است که هنوز صنایع نتوانسته اند به خوبی از آن بهره ببرند و از سوی برخی سرمایه گذاران مغفول مانده است.
معاون استاندار خراسان رضوی همچنین اظهار داشت: افزایش تولید گندم در سال جدید به ۴۰۰ هزار تن علی رغم خشکسالی شدید، توسعه آبیاری نوین به ۶۰ هزار هکتار و رشد تولید ۶۵ درصدی فولاد خام از دیگر فعالیت ها دولت در استان است. نوروزیان تصریح کرد: احداث ۴سد بزرگ، افزایش مخازن ذخیره آب به ۵ برابر، افزایش ساخت تصفیه خانه به دو برابر و بهره مندی ۹۲ درصدی جمعیت روستایی از آب شرب بهداشتی و افزایش ۹۶ درصدی ضریب نفوذ گاز را از دیگر خدمات دولت شاخص در استان خراسان رضوی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به ۸۳۰ کیلومتر مرز بین المللی در استان و همجواری با کشور افغانستان گفت: ضریب امنیت در استان با تلاش تمامی متولیان تامین امنیت چهار درصد از میانگین کشور بالاتر است.
نوروزیان ناکارآمدی و سوء تدبیر را را سدی در برابر اعتلا و توسعه کشور دانست و افزود: باید بدون تعارف و مماشات اهداف و برنامه ها را با اهداف انقلاب تطبیق دهیم زیرا کشور و نظام به آن کارآمدی رسیده است که نقاط ضعف را تشخیص و راهکار اصلاح آن را تجویز نماید.
سرپرست فرمانداری چناران در جلسه شورای اداری گفت: چناران به عنوان دروازه تاریخ و طبیعت، قطب کشاورزی، صنعت و گردشگری در استان می باشد و با تقدیم۴۰۰ شهید و حضور ۶۰۰۰ رزمنده در جبهه نبرد حق علیه باطل دین خود را به انقلاب به خوبی ادا نموده است. وی به بهره برداری از پروژه های شهرستان در هفته دولت اشاره کرد و خاطر نشان کرد: ۶۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۵۲ میلیارد تومان در این ایام افتتاح خواهد شد که از این حیث شهرستان چناران رتبه سوم در استان را داراست.
ولی قلیچی به برخی خدمات دولت در شهرستان چناران نیز اشاره کرد و تصریح کرد: طی ۵ سال گذشته ۱۲۵ واحد تولیدی جدید در شهرستان پروانه بهره ‌برداری گرفته اند که از قبل آن هزار و ۷۰۰ فرصت شغلی ایجاد شده است.
وی به حمایت دولت از محرومین و طبقه آسیب پذیر جامعه در شهرستان نیز اشاره ای کرد و بین داشت: در پنج ساله دولت تدبیر و امید ۱۰۸ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی واگذار شده است.
حجه الاسلام تاجی امام جمعه چناران نیز در این جلسه ضمن به فال نیک گرفتن تقارن دهه ولایت و امامت با هفته دولت گفت: بیان برخی موارد خطاب به مدیران و توصیه به آنان از باب مغتنم شمردن فرصت خدمت به مردم است و بیان این انتقادات ها نسبت به دولت ها و عملکرد مسئولین منجر به اعتلا و رشد آنان خواهد شد.
گفتنی است در این جلسه ضمن قدردانی از کارمندان و مدیران نمونه شهرستان، به صورت متمرکز و نمادین ۶۵ پروژه شهرستان با اعتبار ۱۵۲ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
شایان ذکر است محمد رحیم نوروزیان پیش از آغاز جلسه شورای اداری و در بدو ورود به شهرستان چنارن ضمن حضور در گلزار شهدای گمنام واقع در پارک ملت چناران و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان، مورد استقبال جمعی از مسئولین شهرستان قرار گرفت.