امنیت امروز کشور مرهون ایثار شهداست
امنیت امروز کشور مرهون ایثار شهداست

اولین یادواره 9 سردار و 167 شهید شهر چناران عصر چهارشنبه در جوار مزار شهدای گمنام در پارک ملت این شهر برگزار شد

به گزارش ندای چناران. در این آیین که به همت شهرداری ،شورای اسلامی شهر ، ناحیه مقاومت بسیج و بنیاد شهید برگزار شد و قشرهای مختلف مردم و خانواده معزز شهدا و مسئولان اجرایی حضور داشتند ،یاد و خاطره سرداران شهید حسن انفرادی،حجت الاسلام محمد نیرومند،امیر خلبان ابراهیم صحرایی،سید حسین فاضل الحسینی،حسین خوشرو،موسی الرضا یزدانی،مرتضی حسن زاده،مهدی ستاری،گل محمد غزنوی و ۱۶۷ شهید دیگر گرامی داشته شد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) در آیین تجلیل از سرداران شهید چناران عزت ، اقتدار و امنیت امروز کشور را مرهون ایثار شهدا دانست و گفت:اگر امروز عزتمندیم و استکبار به رغم همه ادعاهایش در مقابل انقلاب زانو زده و مجبور است اقتدار و قدرت نظام را بپذیرد،به یقین در نتیجه روحیه شهادت طلبی و تمسک به مسیر شهداست.

سردار نظری افزود:امروز به حمد الهی تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی به سرعت در حال تسخیر انسان های آزاده و مشتاق حق در جوامع اسلامی و غیر اسلامی است.

وی تصریح کرد:امروز به دلیل  قدرت زایی شهید و شهادت و حاکمیت قدرت ایمان و معنویت و اراده در جبهه حق دیگر کسی از قدرت نظامی و رسانه ای استکبار آمریکا هراسی ندارد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهید را مشعل هدایت بشریت دانست و گفت:با شهادت شهید شاخص هایی به وجود می آید که با این نور و شاخص ها آیندگان مسیر خود را پیدا می کنند زیرا شهید دارای شأن هدایتگری و روشنگری است و غبار را از چهره حق پاک و باطل را معرفی می کند نظیر آن چه در کربلا اتفاق افتاد.

سردار نظری به ضرورت پاسداشت شهدا و تکریم خانواده شهدا اشاره کرد و گفت:تکریم شهید و خانواده شهدا صرفا برای شهید و خانواده او نیست بلکه برای خودمان است که راه را از بیراهه تشخیص دهیم و دچار انحراف نشویم و با تمسک به شهید در مسیر صحیح و حق قرار گیریم.

وی افزود:شهید و شهادت در طول تاریخ استمرار دارد و ملت عزیز ایران اسلامی با درک این معنا و مفهوم در جریان نهضت پیروزی انقلاب اسلامی به زیبایی با تمسک به این راه توانست اولا نظام طاغوت را سرنگون و نظام اسلامی را مستقر کند ثانیا از این نظام الهی ۴۰ سال حفاظت و حراست کند که نقطه برجسته آن هشت سال دفاع مقدس و تقدیم بیش از ۲۰۰ هزار شهید بوده است.