به گزارش ندای چناران. در این آیین که به همت شهرداری ،شورای اسلامی شهر ، ناحیه مقاومت بسیج و بنیاد شهید برگزار شد و قشرهای مختلف مردم و خانواده معزز شهدا و مسئولان اجرایی حضور داشتند ،یاد و خاطره سرداران شهید حسن انفرادی،حجت الاسلام محمد نیرومند،امیر خلبان ابراهیم صحرایی،سید حسین فاضل الحسینی،حسین خوشرو،موسی الرضا یزدانی،مرتضی حسن زاده،مهدی ستاری،گل محمد غزنوی و ۱۶۷ شهید دیگر گرامی داشته شد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) در آیین تجلیل از سرداران شهید چناران عزت ، اقتدار و امنیت امروز کشور را مرهون ایثار شهدا دانست و گفت:اگر امروز عزتمندیم و استکبار به رغم همه ادعاهایش در مقابل انقلاب زانو زده و مجبور است اقتدار و قدرت نظام را بپذیرد،به یقین در نتیجه روحیه شهادت طلبی و تمسک به مسیر شهداست.

سردار نظری افزود:امروز به حمد الهی تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی به سرعت در حال تسخیر انسان های آزاده و مشتاق حق در جوامع اسلامی و غیر اسلامی است.

وی تصریح کرد:امروز به دلیل  قدرت زایی شهید و شهادت و حاکمیت قدرت ایمان و معنویت و اراده در جبهه حق دیگر کسی از قدرت نظامی و رسانه ای استکبار آمریکا هراسی ندارد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهید را مشعل هدایت بشریت دانست و گفت:با شهادت شهید شاخص هایی به وجود می آید که با این نور و شاخص ها آیندگان مسیر خود را پیدا می کنند زیرا شهید دارای شأن هدایتگری و روشنگری است و غبار را از چهره حق پاک و باطل را معرفی می کند نظیر آن چه در کربلا اتفاق افتاد.

سردار نظری به ضرورت پاسداشت شهدا و تکریم خانواده شهدا اشاره کرد و گفت:تکریم شهید و خانواده شهدا صرفا برای شهید و خانواده او نیست بلکه برای خودمان است که راه را از بیراهه تشخیص دهیم و دچار انحراف نشویم و با تمسک به شهید در مسیر صحیح و حق قرار گیریم.

وی افزود:شهید و شهادت در طول تاریخ استمرار دارد و ملت عزیز ایران اسلامی با درک این معنا و مفهوم در جریان نهضت پیروزی انقلاب اسلامی به زیبایی با تمسک به این راه توانست اولا نظام طاغوت را سرنگون و نظام اسلامی را مستقر کند ثانیا از این نظام الهی ۴۰ سال حفاظت و حراست کند که نقطه برجسته آن هشت سال دفاع مقدس و تقدیم بیش از ۲۰۰ هزار شهید بوده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد