تجلیل از  ۱۲۰ خیر مراکز نگهداری ایتام چناران + تصویر
تجلیل از  ۱۲۰ خیر مراکز نگهداری ایتام چناران + تصویر

در مراسم تجلیل از خیرین مراکز نگهداری ایتام تحت نظارت بهزیستی چناران، از 120 خیر با اهداء لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.

به گزارش ندای چناران، مراسم تجلیل از خیرین مراکز ایتام تحت نظارت بهزیستی چناران با حضور خیرین و مدیران مراکز و نیز جمعی از مسئولین ادارات شهرستان در سالن معلم چناران برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین مظفرتاجی، امام جمعه چناران بیان داشت: برای درک ارزش انسان از خود و نیز در پیشگاه خداوند متعال باید ظرفیت ها و توانمندیهایی که داریم را بسنجیم. خداوند تبارک و تعالی در قرآن به صورت ویژه از تقوا یاد کرده است و تقوا به معنای این است که همه اعمال و رفتار و کارها باید صرفاً برای رضای خداوند متعال و بدون هیچ گونه چشم داشتی انجام گیرد.

وی افزود: هم اکنون اگر خداوند بلند مرتبه به شخصی از لحاظ مادیات توجه خاص داشته است، آن فرد نیز برای شکر این نعمت، باید مقداری از این دارایی را در راه و مسیر صحیحش خرج نماید و انفاق مال زمانی که خود فرد زنده است اجرش بالاتر و بیشتر از زمانی است که در موقع فوت فرد انجام گیرد هرچند چندین برابر آن مال بین نیازمندان تقسیم گردد.

امام جمعه شهرستان روایتی از امیر المومنین علی (ع) نقل کرد که حضرت فرموده اند: ارزش هر کسی به انداره کار نیک و کار خوبی که انجام می دهد می باشد.

در ادامه فاطمه آزاد، رئیس اداره بهزیستی چناران اظهار داشت: سازمان بهزیستی بعنوان یکی از مهمترین نهادهای حمایتی و انقلابی به منظور تحقق اصل ۲۹ قانون اساسی، پیش از سه دهه خدمت و طی مسیر رشد و تعالی یکی از سازمان های پیشرو در ارائه خدمت به محرومین و توسعه رفاه و سلامت اجتماعی بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی؛ بهزیستی بعنوان نماینده دولت با داشتن بیش از ۱۵۴ نوع فعالیت تخصصی در زمینه های توانمند سازی، امور فرهنگی، پیشگیری، اجتماعی و توانبخشی، با تاکید بر مشارکت عمومی و همدلی و همزبانی، تکریم و عدالت اجتماعی را محقق ساخته است و با تایید جذب مشارکتهای مردمی و بهره گیری از توان NGOها و خیرین توانسته است اقدامات ارزشمندی در جهت حمایت از جامعه گسترده افراد تحت حمایت بردارد.

وی افزود: یکی از جلوه ها ممتاز و کم نظیر توانمندسازی و پیشگیری از آسیب، خانه های فرزندان است که شهرستان چناران دارای پنج مرکز ایتام بوده و به ۱۰۰ نفر از فرزندان دختر و پسر در این مراکز خدمات رسانی می شود .

رئیس اداره بهزیستی شهرستان چناران خاطر نشان کرد: این موسسات بصورت خیریه ای هستند و بطور هیات امنائی اداره می شوند و پرسنل مراکز با تمام همت و دلسوزی همچون پدر و مادر از فرزندان مراقبت می کنند.

در پایان مراسم نیز از تعداد ۱۲۰ نفر از خیرین مراکز ایتام شهرستان با اهداء لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد و همچنین از مسئولین فنی و مدیران داخلی این موسسات با اهداء کادو و لوح سپاس تقدیر و تشکر بعمل آمد.

انتهای پیام/