برگزاری مراسم کاشت ۳۰۰۰ اصله نهال در چناران
برگزاری مراسم کاشت ۳۰۰۰ اصله نهال در چناران

مراسم کاشت 3000 اصله نهال با مشارکت اردوگاه کار درمانی قزل حصار چناران با حضور مدیران و مسئولین ارشد شهرستان برگزار شد

‍ مهندس صانعی مدیر روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری در مصاحبه با خبرنگار ندای چناران گفت :در این مراسم ۳۰۰۰ اصله نهال اعم از سنجد،ارغوان،زبان گنجشک ،کاج و زیتون تلخ با مشارکت اردوگاه تربیتی و درمانی چناران کاشته شد که از این تعداد اصله بیشترین نوع نهال ها سنجد و ارغوان میباشد که از جنبه اقتصادی مثمر ثمر خواهد بود.

در ادامه مراسم ،شاکری معاونت سلامت اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی چناران این برنامه را بهترین راه حل برای پیشگیری از آلودگی و یکی از اقدامات مهم و جدی برای سلامت محیط زیست دانست و گفت : کاشت نهال ها با همکاری ۱۰۰ نفر از حرفه آموزان که در کارگاههای قالی بافی و تراشکاری و صنایع دستی فعالیت دارند انجام گردید.

وی اذعان کرد :همچین فعالیت هایی بهترین راهکار برای بیابان زدایی در این مکان می باشد که ضمن پیشگیری از آلودگی محیط ،فضای مناسبی برای مراجعین خواهد داشت.

اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی قزل حصارچناران که با برنامه انتقال زندان وکیل آباد مشهد به این مکان تاسیس شده است،نیازمند نگاه ویژه مسئولین استانی را می طلبد که با تقویت فرهنگ عمومی و با ایجاد محیط آموزشی و فرهنگی مناسب اینکونه باشد که چناران به عنوان شهر زندان شناخته نشود .


(خبرنگار:عزیزی)