برپایی چادر سلامت به مناسبت روز کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی هشت بهشت گلبهار
برپایی چادر سلامت به مناسبت روز کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی هشت بهشت گلبهار

اعضای هلال احمر  با حضور در کتابخانه جدیدالتاسیس هشت بهشت گلبهار ضمن شرکت در برنامه های کتابخوانی و کتابخانه گردی به ارائه خدمات سلامت به اعضای کتابخانه پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چناران ، مریم نوروزی عنوان داشت به مناسبت روز کتابخانه گردی و سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور ، به همت اعضای پرتلاش هلال احمر شهرستان چادر سلامت در مجاورت کتابخانه عمومی هشت بهشت برگزار شد.

در این برنامه عام المنفعه خدمات سلامت شامل ایستگاه سلامت، مشاوره، تست فشار و قند خون و غربالگری دیابت توسط کارشناسان جمعیت هلال احمر  به مراجعه کنندگان به کتابخانه و عموم مردم ارائه شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چناران همچنین  افزود: ارائه خدمات مشاوره خانواده و روانشناسی و مشاوره تغذیه از دیگر برنامه های ارائه شده در ایستگاه های سلامت بود.

در حاشیه این برنامه همچنین نشستی  با حضور مسوولان کتابخانه و اعضای هلال احمر برگزار شد. فخاری ، معاون سازمان هلال احمر چناران  تصریح کرد: انسان سالم محور توسعه پایدار است و جامعه ای می تواند به سعادت برسد که انسان های سالمی داشته باشد.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات کنونی عصر ما سبک زندگی ناسالمی است که به واسطه افزایش سرعت زندگی و کمبود وقت و استفاده از غذاهای آماده به وجود آمده است.