امروز راهیان نور جایگاه بین المللی پیدا کرده است
امروز راهیان نور جایگاه بین المللی پیدا کرده است

جانشین سپاه چناران گفت: امروز علیرغم تهاجمات همه جانبه دشمنان نظام اسلامی بخصوص در عرصه فرهنگی و زیر سؤال بردن و شبهه دار کردن به راهیان نور، الحمدلله راهیان نور ایران جایگاه بین المللی پیدا کرده است

به گزارش ندای چناران، سرگرد پاسدار ابوالحسن پوررضا در حاشیه مراسم اعزام کاروان راهیان نور شهرستان گفت: روز ۲۰ اسفند روز ملی راهیان نور بود و فردا نیز روز بزرگداشت شهدا است، با گرامیداشت این روز ما توفیق داریم کاروان ۳۰۰ نفره راهیان نور چناران در قالب ۷ اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب اعزام کنیم.

جانشین سپاه چناران در ادامه افزود: از سال ۱۳۷۶ که راهیان نور شکل گرفت بیش از ۲۰ سال است که این عملیات بزرگ فرهنگی در کشور اجرا می گردد و هر ساله بر تعداد زائران افزوده می شود ، به طوریکه بر اساس آمار سال ۹۶ رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال قبل داشته است.

پور رضا عنوان کرد: سهمیه کاراوان راهیان نور شهرستان ۶ دستگاه بود که با توجه به استقبال گسترده و درخواست های فراوان مردمی یک دستگاه دیگر با رایزنی و اصرار فراوان اختصاص پیدا کرد و تلاش شد اولویت جوانان و نوجوانان و همچنین افرادی که برای اولین بار اعزام می شوند مد نظر قرار بگیرد هر چند برخی از کسانی که سابقه اعزام در سنوات گذشته دارند نیز شیرینی شهد سفر به کربلای ایران را دارند و جواب منفی دادن برای اعزام به این عزیزان برای ما بسیار مشکل است.

وی ضمن استقبال دانش آموزان جهت اعزام به مناطق عملیاتی جنوب کشور افزود: امسال حدود ۱۶۰ دانش آموز پسر و دختر در ۲ مرحله به مناطق جنوب کشور اعزام شدند

پور رضا تصریح کرد: امروز علیرغم تهاجمات همه جانبه دشمنان نظام اسلامی بخصوص در عرصه فرهنگی و زیر سؤال بردن و شبهه دار کردن به راهیان نور، الحمدلله راهیان نور ایران جایگاه بین المللی پیدا کرده است و از سایر کشور ها نیز به مناطق عملیاتی سفر میکنند و می بینند که سران کشورهای غربی که دم از حقوق بشر می زنند چگونه در کنار دیکتاتوری به نام صدام قرار گرفتند و از هرگونه کمک تسلیحاتی، مالی، نیروی انسانی، آموزش ها و …علیه ملت مستقل و آزاده ایران دریغ نکردند و جنایاتی فجیع در کشور رقم زدند. نه تنها علیه ایران بلکه ملت شیعه عراق را نیز به ورطه نابودی می کشاندند. اما دشمنان گمان کردند که این نور را می توانند با فوت کردن خاموش کنند که حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) با ارتباط برقرار کردن راهیان نور و عمر با برکت ۴۰ ساله انقلاب می فرمایند : ” با این حرکت راهیان نور ، دشمن در مقابل ملت ایران همچنان که در این ۴۰ سال نتوانسته است کاری انجام دهد بعد از این هم به توفیق الهی هیچ غلطی نمی تواند بکند .

وی افزود: راهیان نور قدرت نرم ما در مقابل جنگ نرم دشمن است و کشور توانسته است به نحو مطلوب از این قدرت نرم استفاده کند و فرهنگ ارزشمند جهاد و شهادت را به نسل جوان منتقل نماید و نتیجه این کار فرهنگی محصولش تقدیم شهدای مدافع حرم و شهید حججی ها و تشکیل جبهه مقاومت می شود.

جانشین سپاه چناران از حمایت همه دستگاه های دولتی که در کمک به اعزام کاروان همکاری بسیار خوبی داشتند و به فرمایش حضرت آقا که فرمودند همه دستگاهها به نوبه ی خودشان به این حرکت راهیان نور کمک کنند لبیک گفتند تشکر و قدردانی می کنم و إن شاالله نزد خداوند متعال به برکت خون شهدا و شفاعتشان مأجور باشند.

پور رضا در پایان خاطر نشان کرد: کاروان زیارتی راهیان نور شهرستان، سفر زیارتی ۶ روزه خود را به سلامتی و همراه با کوله باری سرشار از معنویت به پایان برساند.