اولین دیدار یک رئیس جمهور ایران با آیت‌الله علی سیستانی
اولین دیدار یک رئیس جمهور ایران با آیت‌الله علی سیستانی

ندای چناران - حسن روحانی، رئیس جمهور ایران که برای سفر رسمی به عراق سفر کرده امروز با آیت الله علی سیستانی از مراجع تقلید پرنفوذ شیعه در این کشور که ساکن شهر نجف است دیدار کرده است.

به  گزارش ندای چناران،این اولین دیدار یک رئیس جمهور ایران با آیت الله سیستانی در عراق است. رسانه ها می گویند در جریان سفر رسمی محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین ایران به عراق، آقای سیستانی حاضر به ملاقات با او نشده بود.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و ایرج مسجدی، سفیر این کشور در بغداد آقای روحانی را در ملاقاتش با آیت الله سیستانی همراهی می کنند.

آیت الله سیستانی پیش از این با برخی مقام های جمهوری اسلامی ایران که به عراق سفر کرده اند، دیدار کرده است. از جمله با اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام که زمستان دو سال پیش درگذشت، در نجف دیدار کرده بود.

مسیح مهاجری مدیر روزنامه “جمهوری اسلامی”از همراهان این سفر ،در خاطراتی که از دیدار این دو نقل کرده و می گوید که اکبر هاشمی رفسنجانی، از دلایل خودداری آیت الله سیستانی از سفر به ایران پرسید و او را برای سفر دعوت کرد اما آیت الله سیستانی این سفر را نپذیرفت و گفت به دلایل امنیتی حتی برای زیارت بارگاه امام اول شیعیان که در نزدیکی خانه اش است، نمی رود.

  • نویسنده : رضا عزیزی