خون شهدای ما امتداد خون شهدای کربلاست
خون شهدای ما امتداد خون شهدای کربلاست

فرمانده سپاه چناران در سالروز تشکیل بنیاد شهید و بزرگداشت شهداگفت: خون شهدا امتداد خون شهدای کربلاست.

به گزارش ندای چناران فرمانده سپاه چناران در حاشیه مراسم بزرگداشت روز شهدا گفت: به خود می بالیم در کشوری زندگی میکنیم که جای جای آن عطر آگین از حضور شهیدانی که تاریخ ما را با نثار خون خویش، برای سربلندی ایران عزیز رقم زدند. به روح پاکشان درود می فرستیم و خاضعانه در برابر آرمان های بزرگ امام شهیدان سر فرود می آوریم.

آذرکیش ادامه داد: ۲۲ اسفند سالروز بزرگداشت شهدا را به محضر امام خامنه ای(مدظله العالی ) و خانواده های معظم و معزز شهدا و ملت شهید پرور ایران و خاصه شهرستان چناران که اخیرا نیز بوی شهادت گرفت و شهید مدافع وطن تقدیم کرد در حالیکه ۳۸۶ شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم کرده و میزبان ۲ شهید خوش نام را نیز عهده دار است تبریک عرض میکنم.

وی گفت: بزرگترین و شایسته ترین کاری که یک فرد می تواند انجام دهد گذشتن از جان و گذشتن از عزیزترین افراد خانواده است که این مهم به دست شهدا و خانواده های معظم شان اتفاق افتاده است.

فرمانده سپاه چناران بیان کرد: پیرامون مقام شهادت بنده حقیر جایز نیست از خود چیزی بگویم وقتی خداوند متعال به بهترین شکل شهید را تعریف می‌کند و روزی خور در نزد خود اعلام و به ما می گوید قادر به احساس آنها نیستید.

این مقام عالی رتبه در سپاه تاکید کرد: همچنین در تعریف شهید و شهادت به فرمایشات امامین انقلاب توجه می‌کنیم آنگاه که در فراز هایی اینگونه می فرمایند: ملتی که شهادت برای او سعادت است پیروز است. خون شهدای ما امتداد خون شهدای کربلاست. شهادت یعنی وارد شدن در حریم خلوت الهی…

آذرکیش افزود: گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و بهره گیری از وجود شهدا و خانواده های آنان و به مصداق فرمایشات حضرت آقا که خدمت به فرزندان و خانواده شهید یک افتخار است رده های سپاه چناران شامل پایگاههای بسیج و حوزه ها و ستاد ناحیه چناران با حضور جوانان بسیجی در سال ۹۷ بیش از ۱۴۲ مورد دیدار با خانواده معظم شهدا در سطح شهرستان از دورترین روستاها تا مرکز شهر انجام شده است و در این دیدار ها خاطرات و سخنان تاثیرگذاری از خانواده معزز شهدا دریافت شده که بیش از این نیاز است به این خاطرات گرانبها و این روحیه گران سنگ آنان پرداخته شود و ثبت و ضبط گردد.

فرمانده سپاه چناران در پایان خاطر نشان کرد: سپاه چناران در سال ۹۷ افتخار دارد که ۳۳ یادواره شهدا را بر اساس فرمایش حضرت آقا که زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست در اقصی نقاط شهرستان با همکاری مردم و برخی از تشکل های اداری و نهادهای دولتی برگزار نماید و از خداوند منان می خواهم عاقبت همه ما را شهادت در راه خودش قرار دهد که این نیکو ترین دعا در حق خومان است و تا آن زمان بتوانیم راه شهدا را نیز ادامه دهیم.