ورود بیش از ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر زائر و مسافر به خراسان رضوی طی ۱۰ روز گذشته
ورود بیش از ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر زائر و مسافر به خراسان رضوی طی ۱۰ روز گذشته

ندای چناران ؛ سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود 7 میلیون و 217 هزار و 377نفر زائر و مسافر از 25 اسفند ماه سال گذشته تا 5 فروردین سال جدید به استان خبر داد.

به گزارش ندای چناران ،مهدی فروزان از ورود ۷ میلیون و ۲۱۷ هزار و ۳۷۷نفر زائر و مسافر به استان از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ۵ فروردین سال جدید به استان خبر داد و گفت: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۲٫۵ درصد کاهش دارد.

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی افزود: ۵۲۸  هزار و  ۶۲ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به  استان  وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل، ۸٫۳ درصد کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: ۲۰۹ هزار و ۴۵۷ نفر از این افراد نیز با قطار به خراسان رضوی سفر کرده‌اند که با رشد ۲٫۶٫ درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به خراسان رضوی وارد شده‌اند را  نیز ۱۰۸ هزار و ۷۲۶  نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته ۱۷٫۴ درصد کاهش داشته است.

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز ۲۵ اسفند ماه گذشته تا پنجم فروردین سال جدید به استان وارد شده‌اند هم ۶ میلیون و  ۳۷۱  هزار و ۱۳۲  نفر بوده که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش ۱٫۸درصدی مواجه بوده است.

وی درخصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد بیان کرد: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه گذشته تا پنجم  فروردین سال جاری ۴ میلیون و  ۳۸۱  هزار و ۱۵۸  نفر به این کلانشهر  وارد شده‌اند که در مقایسه با سال گذشته، سه درصد افزایش دارد.

فروزان متذکر شد: ۳۹۰  هزار و  ۳۶  نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به مشهد وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل، هفت درصد کاهش داشته است.

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی اظهار داشت: ۲۰۹ هزار و  ۴۵۷  نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده‌اند که با رشد ۲٫۶ درصدی همراه بوده است.

وی آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به مشهد وارد شده‌اند را  نیز ۱۰۸  هزار و ۷۲۶  نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته ۱۷٫۴ درصد کاهش دارد.

فروزان گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا پنجم فروردین سال جدید به مشهد وارد شده‌اند هم ۳ میلیون و ۶۷۳  هزار و ۱۵۶  نفر هستند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد یک درصدی مواجه بوده است.

  • نویسنده : رضا عزیزی