یک نفر از کارگران حادثه‌دیده چناران دار فانی را گفت
یک نفر از کارگران حادثه‌دیده چناران دار فانی را گفت

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چناران گفت: در پی حادثه ای که چند نفر از کارگران یکی از واحدهای صنعتی این شهرستان دچار حادثه شده بودند یکی از آسیب دیدگان دار فانی را گفت.

به گزارش ندای چناران، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چناران ضمن اعلام این خبر گفت: مرتضی محمدنژاد یکی از آسیب دیدگان کارخانه ریختگری شهرک صنعتی چناران که هفته گذشته بر اثر نقص فنی در کارخانه ذوب آهن رهام دچار سوختگی بالای ۹۰ درصد شده بود و در حالت کما در بیمارستان امام رضا (ع) بستری شده بود دار فانی را وداع کرد.

بیاتی در  ادامه افزود: در بازدیدی که به همراه دادستان از محل حادثه به عمل آمد و در همین رابطه دستورات لازم از سوی ایشان صادر گردید؛ این حادثه در کارخانه ذوب چناران رخ داد که براثر آن هفت نفر از کارگران دچار سانحه سوختگی شدند.

بیاتی ادامه داد: تاکنون یک نفر از حادثه دیدگان ترخیص شده، یک نفر دیگر چون مادر وی پزشک بوده به بیمارستان دیگری منتقل شده و ۴ نفر دیگر هم در بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد در حال درمان بودند که پس از انجام مراحل پزشکی مرخص شدند  و یک نفراز این کارگران زحمتکش بر اثر سوختگی شدید دار فانی را گفت.

وی گفت: مواد مذاب بر روی هیچ کدام از کارگران نریخته و به دلیل حرارت حدود ۱۷۰۰ درجه‌ای دچار سوختگی شده‌اند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چناران بیان کرد: در بررسی اولیه مشخص شد به دلیل نقصی که در دستگاه به وجود آمده مواد خالی می‌شود و حرارت مواد مذاب به این افراد می‌خورد.

وی افزود: با توجه به این که کار این افراد سخت و زیان آور است قطعأ پیگیر حق و حقوق کارگران حادثه دیده کارخانه ذوب شهرستان خواهیم بود.

بیاتی ادامه داد: در تمام واحدهایی که ضروری باشد باید کارشناس اچ اس ای برای ارائه تدابیر لازم حضور داشته در غیر این صورت تخلف محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: در شهرستان چناران بالغ بر ۲۰۴ واحد تولیدی و صنعتی داریم که ۷۵۰۰ نفر در این تعداد واحد صنعتی شاغل هستند.