کارگروه خانواده شهرستان چناران به ریاست سرپرست فرمانداری برگزار شد
کارگروه خانواده شهرستان چناران به ریاست سرپرست فرمانداری برگزار شد

جلسه کارگروه خانواده شهرستان با حضور مدیران و نمایندگان ادارات ودستگاه های مختلف با موضوع خدمات قابل ارائه به مزدوجین در خانه محبت به ریاست قلیچی سرپرست فرمانداری برگزار شد.

به گزارش ندای چناران، در این جلسه مدیران ادارات ذی ربط اقدام به ارائه آمار ازدواج و طلاق در سال۱۳۹۷ و همینطور اقدامات صورت پذیرفته در حوزه کاهش طلاق نموده و نمایندگان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی به تشریح فعالیت ها و برنامه های حمایتی و پوششی خود در حوزه زنان سرپرست خانوار پرداختند.

در ادامه جلسه قلیچی سرپرست فرمانداری با ابراز نگرانی از آمار طلاق ارائه شده، از طلاق به عنوان یکی از معضلات بنیادی اجتماع نام برد که با تهدید بنیان خانواده،تاثیر قابل توجهی بر افزایش ناهنجاری های اجتماعی داشته و در صورت تشریک مساعی دستگاه های مربوط در کاهش آمار آن ،گامی استوار در تحکیم خانواده به عنوان رکن اصلی جامعه برداشته خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد همه باید با دغدغه مندی بیشتری به مقوله طلاق نگاه کرده از تمامی ادارات و دستگاه های ذی ربط خواست اقدامات و فعالیت های خود در این زمینه را با همگرائی و هماهنگی بیشتری جهت تاثیر گذاری مطلوب تر انجام دهند.

گفتنی است مرکز حمایت بخشی و تربیت خانواده(خانه محبت)شهرستان چناران در سال ۹۷ با هدف تثبیت و تحکیم بنیان خانواده در ۵ سال نخست ازدواج آغاز به کار کرده و در سال ۹۸ برنامه عملیاتی آن در حوزه یاد شده شروع خواهد شد.

همچنین مقرر شد مدرسه زندگی با مدیریت بهزیستی در حوزه آموزش خانواده، مدرسه آموزش مهارت در حوزه اشتغال و کارآفرینی خانواده با مدیریت فنی و حرفه ای و مدرسه مشاوره با مدیریت آموزش و پرورش و حوزه رفاه اجتماعی با مدیریت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ذیل مرکز حمایت بخشی تشکیل و نسبت به ارائه خدمات به مزدوجین اقدام نمایند.