باشگاه کشاورزان جوان اخلمد سفلی تأسیس شد
باشگاه کشاورزان جوان اخلمد سفلی تأسیس شد

به همت کانون روستازادگان سرزمین آفتاب شهرستان چناران، دهیاری، شورای اسلامی، جوانان متعهد و ولائی، باشگاه کشاورزان جوان روستای گردشگری اخلمد سفلی تشکیل شد.

به گزارش ندای چناران ما؛ حمید رحمانی با اشاره به اینکه روستاها کانون اصلی تولید در کشور هستند و رسیدگی به روستاها؛ لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور هستند؛ خاطر نشان کرد: انقلاب ما یک انقلاب مردمی است و حضور پرشور مردم در طول تاریخ انقلاب با گوش سپاری به فرامین امام و رهبری، توطئه های دشمنان نظام را خنثی کرده است.

مدیرعامل سازمان مردم نهاد کانون روستازادگان سرزمین آفتاب شهرستان چناران؛ تسهیل گری، توانمندسازی و توسعه خدمات را سه شاخصه اصلی تشکیل باشگاه کشاورزان جوان در روستاها دانست و تأکید کرد: حضور جوانان تحصیلکرده در کنار تجربه گرانبهای روستاوندان زحمتکش و پر تلاش، مصداق پیوند علم و عمل است و عمل کردن به دانش با دست یابی به فناوری های روز دنیا، رونق تولید و حل مشکلات اقتصادی را به همراه خواهد داشت.

مهندس محمد مشعوف نیز روستاها را دارای ظرفیت های بیشماری در حوزه مختلف دانست و تأکید کرد: به نظر عامه مردم روستا یعنی فقط ( کشاورزی و دامداری ) در صورتیکه روستاها با وجود نیروی انسانی پرتلاش و فراوان، منابع آب و خاک، فرصت های زیادی را در ایجاد انواع مشاغل خانگی از جمله فراوری انواع محصولات تولیدی، صنایع دستی بوجود آورده است که شکوفائی این استعدادها و ظرفیت ها نیاز به یک مدیریت جهادی و مردمی دارد.

رئیس انجمن کارآفرینی استان خراسان رضوی در ادامه یاداور شد: باشگاه کشاورزان جوان، فرصت بسیار مناسبی برای ایجاد اتاق های فکر، تبادل تجارب و استفاده از نظرات کارشناسان، هم افزائی ظرفیت ها و توانمندی ها در راه اندازی واحدهای تولیدی و خدماتی است و اخلمد بعنوان منطقه نمونه گردشگری و بهشت خراسان سرشار از این ظرفیت هاست.

در ادامه این جلسه با انتخاب هیأت امناء باشگاه کشاورزان جوان، مهندس فرهاد قدم خیر بعنوان دبیر باشگاه کشاورزان جوان روستای اخلمد سفلی معرفی شد.