واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به طرح جدید تردد در اطراف حرم
واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به طرح جدید تردد در اطراف حرم

ندای چناران؛نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی آستان قدس رضوی در واکنش به طرح جدید تردد در اطراف حرم گفت: نباید زائران برای تشرف به حرم مطهر دچار زحمت شوند.

به گزارش ندای چناران، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در اولین جلسه شورای مشورتی مدیران خراسان رضوی در سال ۹۸ که به میزبانی حرم مطهر رضوی برگزار شد، آستان قدس رضوی را نهادی با برکات بسیار برای کشور دانست و گفت: با انتخاب شایسته حجت‌الاسلام والمسلمین مروی از سوی رهبر معظم انقلاب با توجه به حسن تدبیر و تجربه عظیم و قابل توجه وی در حوزه‌های مختلف مدیریتی به‌ویژه در خصوص حوزه‌های علمیه ان‌شاءالله آینده درخشانی را برای این آستان مقدس شاهد خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: هم‌اکنون آستان قدس رضوی در وضعیت متبلور و تناوری نسبت به موضوعات و حوادث گوناگون است و عظمت و برکات این نهاد مقدس در کشور کاملا جلوه دارد.

وی بر ضرورت حفظ آرامش و آسایش زائران به‌ویژه در شب‌های قدر تأکید کرد و گفت: در خصوص موضوعات مختلف در رابطه با شب‌های قدر باید توجه داشت طرحی اجرا نشود که مردم و زائران را در رفت و آمد‌ها و تشرف به حرم مطهر با زحمت روبه‌رو کند.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار کرد: از چند سال پیش اتفاق مبارکی آغاز شده که در شب‌های قدر درب‌های حرم مطهر بسته نمی‌شود، باز بودن درب‌های حرم ضروری است و نباید اسباب زحمت زائران و مؤمنان فراهم شود.

  • نویسنده : رضا عزیزی