وضعیت نامناسب آسفالت کوچه و خیابان های چناران
وضعیت نامناسب آسفالت کوچه و خیابان های چناران

یکی ازمعضلات مهم و اساسی در زمینه آسفالت خیابان های چناران، نبود آسفالت یکدست در برخی خیابان ها و معابر اصلی است که موجب نارضایتی شهروندان و رانندگان این شهر شده است.

به گزارش ندای چناران ؛ با شروع فصل زمستان و افزایش بارندگی ها آسفالت کوچه ها و خیابان های شهر چناران با مشکلات بسیاری مواجه شده است، تا حدی که در اکثر کوچه ها و خیابان های این شهر چاله و پارگی آسفالت ایجاد شده است.این وضعیت نه تنها جلوه ی خوبی به شهر نمی دهد بلکه مشکلاتی را برای عبور و مرور ایجاد می کند.

این چاله ها وقسمت های خاکی و پارگی های آسفالت باعث شده تا خودرو ها در رفت و آمد خود در شهر دچار مشکل شوند و در برخی مواقع با عبور از این معابر صدمات و آسیب های جدی به خودرو های شهروندان وارد می شود.

یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که یک شهر را از سایر شهرها متمایز می ‌کند و تاثیر زیادی برمنظر شهری دارد، آسفالت یکدست و مناسب معابر است و این موضوع از مهمترین اقدامات و وعده‌های شهرداری ها است که در بسیاری از مواقع رفع مشکل پیگیری نمی شود.

مردم شهر چناران سال‌هاست که با این مشکل دست و پنجه نرم می ‌کنند، اما گویی داستان چاله‌ های کوچه و خیابان‌های چناران تمامی ندارد و به عنوان یک معضل شهری سال هاست که مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند.

یکی ازشهروندان درباره وضعیت نامناسب آسفالت در چناران گفت: شهرداری هرساله برای کار آسفالت اقدام می کند اما به دلیل حفاری غیراصولی و اجرای طرح های گاز رسانی، فاضلاب و… معابر شهر چناران همواره با همان کنده کاری ها تا ماه ها دست نخورده باقی می ماند که این وضعیت برای ما بسیار نامطلوب است.

وی در ادامه گفت: عملیات لکه ‌گیری بسیاری ازمشکلات چاله‌های شهر جتاران را حل می‌ کند اما متاسفانه این عملیات با کار کارشناسانه ‌ای انجام نمی شود و در بیشتر مواقع نقش سرعت گیر‌ها را عمل می ‌کنند.

شهروندی دیگری ضمن گفتگو با خبرنگار ندای چناران گفت: بدلیل وضعیت نامناسب آسفالت کوچه ها که بخاطر نشست و زیر سازی نامناسب، کوچه ها دارای دست انداز شده اند، جلو بندی و کمک های وسائل نقلیه را به رغم بارها تعمیر دچار مشکل می کنند.

این شهروند گفت: شهرداری به جای آسفالت کامل خیابان، فقط قسمت های مشکل دار را لکه گیری می کند که موجب ناهماهنگی سطح خیابان و بروز مشکلات برای تردد خودروها می شود و به زودی آن لکه گیری ها نیزاز بین می رود.

وضعیت نامطلوب آسفالت‌ های سطح شهر چناران موضوعی است که سال‌ ها در این شهر مطرح بوده و برخی از آسفالت‌ها به قدری نامطلوب است که با گذشت یک ماه از زمان ریخته شدن آن نیاز به روکش دوباره پیدا می ‌کند.

بر اساس قانون اصول مهندسی، عمر مفید آسفالت در کشورهای پیشرفته حدود ۱٣ سال است در حالی که عمر مفید آسفالت در ایران به حدود سه سال می رسد و این در حالی است که برخی از خیابان ها و معابر چناران از هشت سال هم تجاوز کرده و حتی می توان گفت برخی خیابان ها تبدیل به آثار باستانی شده است، و ایجاد چاله های متعدد، حوادث خطرناکی را پیش روی شهروندان قرار داده است.

آیا بهتر نیست مسئولین هر چه سریع تر این شرایط را بهبود بخشند؟

علت نابسامانی های معابر چناران چیست؟

بایدگفت یا آسفالت ها با شهر مشکل دارند و یا کمبود اعتبار یا سیستم مدیریتی در این زمینه نامناسب عمل می کند!!!

در هر حال باید گفت کیفیت نامطلوب آسفالت خیابان ‌های اصلی این شهر و حتی کوچه‌ پس‌کوچه‌ های آن محل گلایه مشترک بیشتر افراد است و شهروندان چنارانی با چاله چوله های عجیب و غریب خیابان ‌ها ، پیاده روها، آسفالت ریزی ، لکه گیری ‌های غیراستاندارد و برخی معضلات شهری آشنا هستند. اما زیبنده نیست شهری که به عنوان میقات الرضا در سطح کشور شناخته شده است مردمانش از وضعیت نابسامان آسفالت خیابان ها رنج بکشد!!!

🔸شایان ذکر است این گزارش به دلیل درخواست و تقاضای زیاد شهروندان محترم در خصوص وضعیت نامناسب آسفالت در سطح شهر، در کانال ندای چناران منتشر شد.

🖋گزارش: حامد طیبی مقدم