امام (ره) راهی را به مردم نشان داد که به آن اعتقاد کامل داشت.
امام (ره) راهی را به مردم نشان داد که به آن اعتقاد کامل داشت.

نماینده مردم چناران، در مجلس شورای اسلامی گفت : امام راهی را که به مردم نشان داد، به آن اعتقاد کامل داشت.

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامیداشت سی امین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی که با حضور مردم ولایت مدار در مسجد امام حسن عسگری(ع) شهر چناران برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهداء، خاطر نشان کرد: امام راهی را که به مردم نشان داد، به آن اعتقاد کامل داشتو هدف از برگزای این مجالس و محافل، شناسائی راه امام و ارزیابی از تعیین موقعیت است که در کدام قسمت راه هستیم.

به گزارش ندای چناران ما به نقل از حمید رحمانی خبرنگار دوهفته نامه فرهنگی و اجتماعی ” چناران ما” دکتر محمد دهقان امام را مردی الهی و عارف و بی بدلیل دانست و تأکید کرد: امام شخصیتی الهی بود که بعد از ائمه معصومین در کل تاریخ درخشید و لازم است اندیشه های سیاسی و الهی امام در محافل و مجالس برای عموم مردم بویژه جوانان تبیین گردد.

نائب رئیس فراکسیون ولائی مجلس، با اشاره به تأکید امام مبنی بر اینکه دینداری نمی تواند با ظلم و ستمگری جمع شوند، خاطر نشان کرد: امام (ره) از بن دندان با مستکبران عالم مخالف بود و می فرمود:” امکان مذاکره گرگ و میش وجود ندارد” لذا با تکیه بر ایمان و الگو پذیری از پیامبران و امامان معصوم(ع) در برابر ابرقدرت های شرق و غرب ایستادند و انقلاب اسلامی را با پشتوانه مردمی به پیروزی رساندند.

وی ادامه داد: امام اعتقاد کامل به امدادهای غیبی داشت و در اوج تنگدستی و سختی ها بارها می فرمود: ” اسلام، مستکبرا ن عالم را به خاک مذلت خواهد کشاند و امریکا، هیچ غلطی نمی تواند بکند.

نماینده مردم ولایت مدار چناران، طرقبه و شاندیز، پیشرفت های نظامی، دفاعی، موشکی و هسته ای را ناشی از گوش سپاری به فرامین امام و رهبری دانست و تأکید کرد: امروز در عرصه های گوناگون علمی، نظامی و دفاعی قدرتمندیم چراکه به حرف امام و رهبر فرزانه انقلاب عمل کردیم و در این عرصه ها مصونیت پیدا کردیم لذا تحریم ها هیچ اثری ندارد.

نائب رئیس فراکسیون ولائی مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر دو مشکل اصلی وجود دارد، به بررسی راهکارها برای حل این مشکلات پرداخت و افزود: امریکائی ها همه راه ها را رفتند، با تحمیل جنگ ۸ ساله، ترور دانشمندان هسته ای، حمایت از فتنه گران، قطع روابط دیپلماتیک گرفته و تحریم های اقتصادی تلاش داشتند که ایران ۴۰ سالگی خود را نبیند، اما با بصیرت و راهنمائی های ارزشمند رهبر فرزانه انقلاب و استقامت مردم در راه امام، تمام توطئه های آنان ناکام ماند.

دکتر محمد دهقان، تقاضای آتش بس امریکا و اسرائیل در برابر مردم مظلوم و پابرهنه غزه را نشان شکست امریکا در برابر قدرت ایران دانست و افزود: متاسفانه عده ای در داخل کشور با تحلیل های غلط خود، دائمأ حرف های دشمنان نظام را تکرار می کنند که ما راهی جز مذاکره نداریم تا افرادی احساس بن بست کنند و یا در حال بن بست سازی هستند که این خیلی خطرناک است.

نائب رئیس فراکسیون ولائی مجلس، راه حل این مشکلات را در ادامه دادن راه امام و شهداء و گوش سپاری به فرامین ارزشمند رهبر فرزانه انقلاب دانست و تأکید کرد: ایستادگی و مقاومت در برابر استکبار، اعتماد به جوانان، حمایت از تولیدکنندگان در راستای خودکفائی و احیای جهاد سازندگی، بار دیگر توطئه های دشمنان نظام را خنثی و تحریم های اقتصادی را بی اثر خواهد کرد.

دکتر محمد دهقان به فعال بودن پروژه قطار برقی مشهد_گلبهار_چناران اشاره کرد و افزود: ۳۳ کیلومتر از این پروژه تسطیح و اماده ریل گذاری است و ایستگاه قطاربرقی در چناران، جانمائی شده و به زودی کلنگ زنی و عملیات ادامه مسیر از گلبهار تا چناران نیز آغاز می گردد.

وی همچنین از فعال بودن آزادراه مشهد – چناران خبر داد و افزود: ارتقاء بخش های سیداباد، رادکان و گلمکان نیز در وزارت کشور به تصویب رسیده که بزودی ابلاغ می گردد.

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال تعیین تکلیف محدودیت سه دوره نمایندگان مجلس تأکید کرد: این طرح مغایر با قانون اساسی بوده و شورای نگهبان نیز آن را رد کرد، بنابراین هیچ محدودیتی برای کاندید شدن نمانیدگان در انتخابات مجلس یازدهم در اسفندماه سال جاری وجود ندارد.

گفتنی است در ابتدای این مراسم حجت الاسلام محبوب از روحانیون مبارز و پیرو خط امام مطالبی را در خصوص شخصیت برجسته امام بیان نمودند و در پایان ضمن اعلام حمایت گسترده حضار و یاران همیشگی از دکتردهقان درانتخاباتِ پیشِ رو(مجلس یازدهم)، نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام قنبری اقامه گردید.