باید به بیانیه گام دوم انقلاب همانند وصیت‌نامه امام خمینی(ره) توجه کرد
باید به بیانیه گام دوم انقلاب همانند وصیت‌نامه امام خمینی(ره) توجه کرد

ندای چناران ، رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: بیانیه گام دوم انقلاب برگرفته از آیات قرآن است و همان گونه که وصیت‌نامه امام خمینی(ره) اهمیت دارد باید به این بیانیه رهبری توجه کرد.

به گزارش ندای چناران ؛ حجت الاسلام محسن قرائتی ظهر امروز در مراسم سی‌امین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) که توسط نیروهای مسلح خراسان رضوی در مسجد گوهرشاد مشهد برگزار شد، با بیان اینکه رفتار، علم و اخلاق امام خمینی(ره) در همه عرصه‌ها الگوس است، گفت: آنچه که امام خمینی(ره) را به عظمت رساند توسل به اهل بیت‌(ع) و خواندن زیارت جامعه کبیره بود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه آمریکایی که در کشورهای دیگر رئیس جمهوری جا به‌جا می‌کند در ایران نمی‌تواند دهیار یک روستا را جا‌به‌جا کند، افزود: این نشانگر استقلال و عزت این کشور است هر چند مشکلات اقتصادی نیز در کشور وجود دارد.

وی اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب برگرفته از آیات قرآن است و همان گونه که وصیت‌نامه امام خمینی(ره) اهمیت دارد باید به این بیانیه رهبری توجه کرد.

قرائتی با اشاره به لزوم مهارت‌آموزی جوانان کشور بیان کرد: نداشتن مهارت موجب بیکاری، بی‌پولی، بالا رفتن سن ازدواج و آسیب‌های اجتماعی می‌شود، به همین خاطر باید به مهارت‌آموزی دانشجویان و طلاب اهمیت دهیم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: سربازان باید در پادگان‌ها مهارت بیاموزند و یا سربازانی که مهارت دارند امتیازاتی جدا از سایرین داشته باشند و به این وسیله مهارت‌آموزی تشویق شود.

وی خاطرنشان مرد: پیامبر اکرم(ص) به اسیران مشرک اعلام کرد هرکس ۱۰ مسلمان را آموزش بدهد آزاد می‌شود، که نشانگر اهمیت آموزش و مهارت در اسلام است.

  • نویسنده : رضا عزیزی