پنجمین دوره جشنواره ناشنوایان خراسان بزرگ در چناران برگزار شد.
پنجمین دوره جشنواره ناشنوایان خراسان بزرگ در چناران برگزار شد.

پنجمین دوره جشنواره فرهنگی، ورزشی و گردشگری ناشنوایان استان خراسان بزرگ با حضور بیش از 1000 ناشنوا در پارک ملت چناران برگزار شد.

به گزارش ندای چناران به نقل از حمید رحمانی خبرنگار دوهفته نامه فرهنگی و اجتماعی ” چناران ما” در این جشنواره به بهانه برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی بیش از ۱۰۰۰ ناشنوا از سراسر خراسان بزرگ و ۲۱ شهرستان در پارک ملت چناران گردهم آمدند تا اتحاد، وحدت، همدلی و شادمانیشان را به نمایش بگذارند و به همه ما یادآور شوند: همدلی از هم زبانی هم خوشتر است و باید برای انچه داریم و به بودنشان عادت کرده ایم، شکرگذار باشیم که اگر نداشتیم چه مشکلاتی می داشتیم. علی بابائی با اشاره به اینکه برای بهتر برگزار شدن پنجمین جشنواره ناشنوایان، جلسات متعددی برگزار شده است؛ خاطر نشان کرد: برگزاری اینگونه جشنواره های خاص، موجبات همدلی، همسانی و قوت قلب بیش از ۱۰۰ ناشنوا در شهرستان چناران می شود که به همت این عزیزان کانون ناشنوایان شهرستان نیز تشکیل شده تا زمینه شکوفائی استعدادهای نهفته ناشنوایان با شرکت در جلسات منظم و هماهنگ فراهم گردد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان چناران ضمن اعلام برنامه ریزی برای برگزاری مسابقات استانی برای جامعه هدف در بهزیستی از اعضای محترم شورای شهر، شهردار پرتلاش چناران، اداره خدمات شهری شهرداری،اتاق اصناف، خادمیاران رضوی، آموزش و پرورش، اداره صنعت، معدن،تجارت و شرکت خدماتی شهرک صنعتی، نیروی انتظامی و …. به جهت برگزاری این جشنواره تقدیر و تشکر نمود و افزود: این جشنواره دو روزه در پارک ملت چناران برگزار و شرکت کنندگان در مسابقات فرهنگی و ورزشی و اجرای سرود، توانمندی های فردی و گروهی خود را به نمایش گذاشتند.

گفتنی است در پایان به نفرات و تیم های برتر جوایز نفیسی اهداء و سه نفر از ناشنوایان شرکت کننده در پنجمین جشنواره به قید قرعه کمک هزینه زیارت عتبات عالیات و کربلای معلی نصیبشان گردید.