عملکرد شجاعانه ، امیدوارانه، مبتکرانه و خردمندانه چهار کلید واژه از منظر مقام معظم رهبری در برخورد با مشکلات است.
عملکرد شجاعانه ، امیدوارانه، مبتکرانه و خردمندانه چهار کلید واژه از منظر مقام معظم رهبری در برخورد با مشکلات است.

به مناسبت هفته قوه قضائیه همایش تبیین عملکرد دادگستری در سال 97 و تقدیر از کارکنان نمونه و اعضاء شورای حل اختلاف شهرستان چناران با حضور سرپرست فرمانداری،دادستان،رئیس دادگستری ،کارکنان قضائی و اداری دادگستری و جمعی از مدیران و اعضای شورای اداری در محل تالار معلم شهر چناران برگزار شد.

به گزارش ندای چناران، در این همایش قلیچی سرپرست فرمانداری طی سخنانی ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و گرامی داشت یاد و خاطره شهید مظلوم دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفایش و همینطور تسلیت شهادت امام جعفر صادق(علیه السلام) رئیس مکتب جعفری ، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دیدار مسئولان نظام گفت: ایشان در برخورد مدیران اجرائی با مسائل و مشکلات چهار کلید واژه مطرح کردند که عبارتند از رفتار شجاعانه، امیدوارانه، مبتکرانه و خردمندانه و در دیدار روز گذشته با ارکان دستگاه قضائی نیز بر کلید واژه های شجاعانه و مبتکرانه در تحول در دستگاه قضائی تاکید نمودند.

وی ادامه داد در سطح شهرستان این چهار کلید واژه را هدف فعالیت ها قرار داده ایم ، در حوزه شجاعانه برخورد بدون اغماض دستگاه قضائی و اجرائی با فساد را داشته ایم و همینجا باید اعلام کنم در برخورد با فساد هیچ گونه تعارفی و فرقی بین نماینده عالی دولت در شهرستان با کارمند جزء وجود نخواهد داشت. در حوزه امیدوارانه طرح ناب را مطرح کرده که مبنای آن نظارت بر عملکرد مدیران ،استفاده از خرد جمعی و بهبود ارتباط مردمی بوده است.
در حوزه مبتکرانه نیز طرح های ابتکاری زیادی مطرح شد، به عنوان مثال در بحث پیشگیری از طلاق و تحکیم خانواده طرح ایجاد مرکز حمایت بخشی و تربیت خانواده خانه محبت با همکاری جناب آقای حشمتی ریاست دادگستری شهرستان مورد بحث قرار گرفت و اجرائی شده و در حال حاضر در حال ارائه خدمات می باشد.

حوزه خردمندانه هم در مدیریت سیلاب فروردین ماه به منصه ظهور و بروز گذاشته شد، به طوریکه با مدیریت عالمانه و خردمندانه، در سطح شهرستان دارای کمترین خسارت ناشی از سیلاب بوده و در بحث آبخیزداری و رسوب سیلاب در لایه های زیرین زمین به وسیله حوضچه های آبخیزداری بیشترین استفاده را از ظرفیت رواناب و سیلاب داشته ایم.

سرپرست فرمانداری با اشاره به همکاری خوب بین نمایندگان سه قوه در سطح شهرستان از مصادیق بارز آن از طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی استاندار محترم یاد کرد که درصد بسیار زیادی از تفاهم نامه های منعقده اجرائی شده و در حال عملیاتی شدن می باشند.

قلیچی خاطر نشان کرد پیشگیری وظیفه مشترک هر سه قوه است و اگر به درستی انجام شود از بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی، پرونده های قضائی و ناهنجاری های اجتماعی جلوگیری شده وتصریح کرد قوه مقننه با تصویب قوانین پیشگیرانه، قوه مجریه با انجام اقدامات پیشگیرانه و قوه قضائیه با صدور احکام پیشگیرانه می توانند به این مهم کمک کنند.

وی در ادامه با اشاره نظام اسلامی و سنتی حاکم بر خانواده در کشورمان افزود خانواده رکن اساسی است و باید محور فعالیت های اجتماعی قرار گرفته شود، یعنی خانواده کارآفرین توان مدیریت مسائل مربوط به اشتغال و اقتصاد را دارد، خانواده سالم مبارزه با بیماری ها و معضل درمان را مدیریت کرده و خانواده ایمن قطعا در تقابل با معضلات اجتماعی مانند اعتیاد و طلاق آسیب پذیر نخواهد بود.

✅‌ندای چناران ما
🆔 @nedachenaran