فشار خون ۶۰ درصد از جمعیت هدف شهرستان چناران کنترل شده است.
فشار خون ۶۰ درصد از جمعیت هدف شهرستان چناران کنترل شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان چناران گفت: از ابتدای برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون تا کنون بیش از 60 درصد جمعیت شهرستان در ایت طرح شرکت کرده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان چناران اظهار کرد: از ابتدای برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون تا کنون بیش از ۶۰ درصد جمعیت بالای ۳۰ سال این شهرستان که برابر با ۴۶ هزار نفر می باشد در این برنامه شرکت کرده اند که ۲۳ هزار نفر آن جمعیت روستایی است.

به گزارش ندای چناران، دکتر احمدرضا رجب پور گفت: این برنامه علاوه بر اینکه در ۵۳ خانه بهداشت، ۶ پایگاه سلامت و ۹ مرکز خدمات جامع سلامت، ۱۲ درمانگاه،مطب و داروخانه در حال اجراست از راه اندازی ۷ پایگاه سیار در قالب چادر سلامت در شهرهای چناران، گلبهار و گلمکان خبر داد. وی همچنین افزود: ۲ تیم مراقب سلامت نیز با مراجعه حضوری به ادارات و کارخانجات موفق به کنترل فشار خون حدود ۲۰۰۰ نفر از کارکنان ادارات و کارخانجات شهرستان شده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان چناران خاطر نشان کرد: این طرح که کلیه افراد بالای ۳۰ سال، زنان باردار و بیماران کلیوی تحت پوشش قرار می گیرند از ۱۸ خرداد ماه شروع شده و تا ۱۵ تیرماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: فشار خون بالا یکی از عوامل موثر در ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، نارسایی کلیوی و سکته های قلبی و مغزی است.