اصابت موشک حزب الله به کابینه رژیم صهیونیستی/ عملیاتی که آینده سیاسی نتانیاهو را تغییر داد
اصابت موشک حزب الله به کابینه رژیم صهیونیستی/ عملیاتی که آینده سیاسی نتانیاهو را تغییر داد

احتمالا نتانیاهو بعد از ایهود اولمرت دومین نخست‌وزیر اسرائیل خواهد بود که در نتیجه مقاومت حزب‌الله سرنگون می‌شود.

به گزارش ندای چناران، بعد از تهدیدات مطرح شده از سوی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان مبنی بر واکنش قطعی محور مقاومت به تجاوزهای رژیم صهیونیستی، فرماندهی نظامی اسرائیل مرخصی نظامیان فعال در جبهه شمالی این رژیم را لغو کرده و شرایط منع آمد و شد در شهرهای الجلیل اعمال کرده و در مرزهای لبنان نیز حالت فوق العاده اعلام کرد. بعد از اینکه حزب الله لبنان یک هفته بعد از آماده باش نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی در واکنش به ترور شهید حسن زبیب و یاسر الضاهر در روستای عقربا سوریه عملیات انتقام جویانه خود را انجام داد، رژیم صهیونیستی حالت آماده باش در این منطقه را متوقف کرد و شرایط را به حالت عادی برگرداند.

این عملیات در حالی انجام شد که فشارهای دیپلماتیک بر دولت لبنان و حزب‌الله افزایش پیدا کرده و میانجی‌های مختلف شامل طرف‌های عربی و اروپایی از یک هفته پیش وارد عمل شده بودند تا واکنش‌های انتقام جویانه حزب‌الله را به سکوت این حزب یا عملیات بسیار محدود منحصر کنند. البته حزب‌الله لبنان تعامل با این میانجی‌ها را رد و اعلام کرده که تصمیم‌گیری در خصوص این واکنش کاملا داخلی است و بر اساس شرایط و منافع حزب‌الله و لبنان انجام خواهد شد.

حزب‌الله لبنان در عین حال تلاش داشت طرح‌های عملیاتی خود را در رابطه با واکنش‌های احتمالی مخفی نگه دارد. در همین رابطه وقتی از عناصر ارشد حزب‌الله در خصوص ماهیت احتمالی این واکنش سوال می‌شد، آنها سکوت اختیار کرده و اعلام کردند که اطلاعات مجانی به دشمن نمی‌دهند و تلاش دارند اصل غافلگیری را در عملیات آینده حفظ کنند. با این حال بعد از اجرای عملیات الجلیل نیز حزب‌الله اعلام کرد که عملیات مذکور در واکنش به شهادت دو تن از نیروهای این حزب در منطقه عقرباء سوریه است. این بدان معناست که تجاوزهای پهپادی رژیم صهیونیستی به ضاحیه بیروت نیز می‌تواند واکنش‌های مجزایی داشته باشد.