همایش توجیهی و آموزشی کاروان های پیاده دهه اخر صفر به مشهدالرضا(ع) برگزار شد.
همایش توجیهی و آموزشی کاروان های پیاده دهه اخر صفر به مشهدالرضا(ع) برگزار شد.

همایش توجیهی و آموزشی کاروان های پیاده دهه اخر صفر به مشهدالرضا(ع) با حضور مسئولان شهرستان برگزار شد.

به گزارش ندای چناران؛ حمید انصاری ضمن تسلیت ایام محرم و صفر، از همه خادمین افتخاری اباعبدالله الحسین(ع) در اجتماع بزرگ اربعین حسینی و برپائی موکب های خدمت رسانی به زائرین پیاده؛ قدردانی کرد و افزود: اجتماع بزرگ اربعین بعد از زیارت خانه خدا؛ بزرگترین اجتماع مسلمانان جهان است و این اجتماعات بزرگ نشان از پویائی جهان اسلام است که مدیون قیام حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) هستیم.

وی با اشاره به اینکه مشهدالرضا(ع) پایتخت فرهنگی جهان است؛ خاطر نشان کرد: مردم ولایت مدار شهرستان چناران ( میقات الرضا ع) در سنوات گذشته استقبال بی نظیری در خدمات رسانی به زائرین پیاده آقا علی ابن موسی الرضا(ع) داشته اند که باید بر دستان آنان بوسه زد.

فرماندار شهرستان چناران در ادامه تأکید کرد: باید در این اجتماعات باشکوه، اهداف و سیره ائمه معصومین(ع) بویژه آثار و برکات حضور امام رضا(ع) در مشهدالرضا(ع) توسط مبلغین و روحانیت برای عموم مردم بویژه جوانان تبیین گردد تا از شور حسینی به شعور حسینی برسیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرسان چناران با اشاره به اینکه ۱۵ کاروان پیاده آقا علی ابن موسی الرضا(ع) از شهر چناران به مشهدالرضا(ع) مشرف می شوند خاطر نشان کرد: یک روحانی، مداح، مسئول فرهنگی و مسئول کاروان، زائرین پیاده را در طول مسیر حرکت کاروان ها همراهی می نمایند تا دلهای زائرین پیاده نیز همسفر قدم هایشان گردد.

حجت الاسلام مهدی فاخر ادامه داد: تاکنون جهت برپائی ایستگاه های صلواتی و پذیرائی زائرین پیاده حاشیه جاده آسیائی از موچنان تا به آباد ۲۴ مجوز صادر شده است که پیش بینی می شود ۱۰ مجوز دیگر نیز صادر گردد تا خدمات مورد نیاز زائرین پیاده ای که از شهرهای شمالی کشور، چناران را به قصد زیارت امام مهربان ها طی می نمایند، حال و هوا و بوی خوش عطرحرم اقا را در میقات الرضا(ع) حس نمایند.

رئیس پلیس پیشگیری از وقوع جرم شهرستان چناران نیز نکات امنیتی و امینی را ارائه کرد.

سرگرد مجرت ادامه داد: تردد زائرین پیاده و خودروهای همراه در مسیرهای تعیین شده در طول روز، رعایت نکات ایمنی در برپائی موکب های پذیرائی و اعلام مکان های مردمی جهت اسکان زائرین پیاده به نیروی انتظامی همانند سال های گذشته، سفر زیارتی بدون حادثه ای را برای زائرین آقا علی ابن موسی الرضا(ع) رقم خواهد زد.