بازرس قلابی اداره بازرگاني دستگیر شد
بازرس قلابی اداره بازرگاني دستگیر شد

فردي شياد که با جعل عنوان از کسبه شهرستان چناران کلاهبرداري مي کرد شناسايي و دستگير شد.

فرمانده انتظامی چناران صنعتی

به گزارش ندای چناران، سرهنگ قربان صنعتي، فرمانده انتظامي چناران در تشريح اين خبر گفت: در پي چند فقره گزارش اخاذي از کسبه شهر چناران، تيمي از ماموران پليس آگاهي بررسي موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: در بررسي اظهارات تعدادي کسبه که اکثراً خواربارفروش بودند مشخص شد اين فرد اخاذ با شناسايي کسبه داراي مشکلات صنفي با ظاهري موجه با معرفي خود به عنوان بازرس اداره بازرگاني تخلفات صنفي آنها را يادآور مي شده است.

وی ادامه داد: فرد کلاهبردار پس از مواخذه کسبه در خصوص مشکلات صنفي با وعده چشم پوشي از تخلفات مبالغ قابل توجهي را از آنها اخاذي مي کرده است.

فرمانده انتظامي چناران خاطر نشان کرد: ماموران دايره مبارزه با جعل و کلاهبرداري پليس آگاهي پس از بررسي دقيق مالباختگان با بازبيني دوربين مدار بسته تعدادي از اين فروشگاه ها، فرد مامورنما را شناسايي و با هماهنگي مقام قضايي دستگير کردند.

صنعتي تصريح كرد: متهم ۲۸ ساله كه سابقه سرقت، جيب بري و خرده فروشي موادمخدر در پرونده اش به يدک مي کشد، در بازجويي هاي به عمل آمده در مواجهه با مالباختگان به ۹ فقره اخاذي از کسبه داراي مشکلات صنفي در نقاط مختلف شهر چناران اعتراف کرد.

فرمانده انتظامي شهرستان چناران با اشاره به کشف يک فقره سرقت منزل در اعترافات اين متهم سابقه دار خاطر نشان کرد: متهم پس از تشکيل پرونده راهي دادسرا شد.

صنعتی از شهروندان خواست تا موارد ذيل را در پيشگيري از اخاذي افراد مامور نما مد نظر قرار دهند:

۱-ماموران قلابي با آگاهي از نقاط ضعف و تخلفات افراد و بزرگ نمايي آن ها در جهت اخاذي و کلاهبرداري تلاش مي نمايند.

۲- همه ماموران دولتي در زمان اجراي ماموريت هاي خود در صورت در خواست شهروندان و حتي بدون در خواست فرد مکلف به ارائه کارت شناسايي خود هستند ليکن ماموران قلابي به انحاي مختلف از ارائه کارت شناسايي و يا حکم قضايي طفره و در صورت جعل آن نيز هرگز فرصت مطالعه دقيق کارت و يا حکم را از قربانيان خود مي گيرند.

۳- همواره توجه داشته باشيد که ماموران مسئول تعيين و اعمال هيچ نوع مجازات کيفري و يا مالي (اخذ مبلغ جريمه و.. )به صورت مستقل نيستند.

۴-شهروندان مي بايست با حفظ آرامش و خونسردي از ماموراني که به آن ها مراجعه مي نمايند کارت شناسايي را در خواست و به دقت مندرجات کارت را ملاحظه و ضمن تطبيق عکس با صاحب کارت،به تاريخ اعتبار آن نيز توجه کنند.

۵-آشنايي با قوانين و مقررات و اعتماد به نفس از نکات ديگري است که مي تواند به ناکام گذاشتن ماموران قلابي منجر شود و شماره تلفن ۱۱۰ به صورت شبانه روزي آماده پاسخگويي به تماس هاي ضروري شهروندان است.

انتهای پیام/