نبود سینما در شهرستان چناران یک معضل جدی فرهنگی است
نبود سینما در شهرستان چناران یک معضل جدی فرهنگی است

عصمتی: سینما یکی از پایه های اصلی فرهنگی هر شهرستانی است و زمانی كه جوانان مکان خاصی جهت گذراندن اوقات فراغت خود نداشته باشند خواه نا خواه به تفریح های نا مناسب روی می آورند.

هادی عصمتی بازیگر تئاتر و سینما

به گزارش ندای چناران، هادی عصمتی، بازیگر چنارانی سینما و تئاتر در گفتگو با ندای چناران اظهار داشت: شکی نیست که هنر سینما یک هنر برتر است، یک هنر پیچیده و پیشرفته و متعالى که براى کشور یک ضرورت و یک نیاز است.

.

وی تاکید کرد: سینما به‌ واسطه اثرگذاری بر مخاطبان و قدرت جاذبه خود می تواند موجبات فرهنگ‌ سازی در مقولات مختلف را فراهم آورد و اندیشه ها و افکار عمومی را به سوی آرمانها و اهداف جامعه سوق دهد.

.

عصمتی با ابراز تاسف از اینکه در شهرستان چناران حتی یک سینما وجود ندارد، اظهار داشت: سینما یکی از پایه های اصلی فرهنگی هر شهر محسوب می شود و می تواند نقش قابل توجهی در ایجاد روحیه نشاط در بین جوانان داشته باشد. زمانی كه جوانان مکان خاصی جهت گذراندن اوقات فراغت خود نداشته باشند خواه نا خواه به تفریح های نا مناسب روی می آورند و همین امر می تواند زمینه ساز افزایش آسیب های اجتماعی باشد.

.

این بازگر سینما تصریح کرد: سینما یک مکان تاثیرگذار فرهنگی است و تاثیری که دیدن یک فیلم با محتوای ارزشی می تواند بر افکار و فرهنگ مردم یک منطقه داشته باشد با سایر کارهای فرهنگی قابل قیاس نیست چراکه این تاثیر تا مدتها ذهن مخاطبان را به خود مشغول می کند و به همین علت است سینما به هنر هفتم مشهور است.

.

وی در ادامه اظهار داشت کار هنر خوب است به شرطی که همه هوای هم را داشته باشند و یکی از افتخارات من این است که چنارانی ام و امیدوارم بتوانم برای این شهرستان کاری انجام دهم و در پیشرفت و تعالی آن سهیم باشم.

.

لازم به توضیح است که این بازیگر ۲۶ ساله سینما و تئاتر از سال ۸۸ وارد کار تئاتر شده است و اولین فیلم سینمایی خود را در سال ۹۰ بازی کرده است.

.

عصمتی برای شبکه خراسان رضوی سریال میلان دوم، برنامه های شب نشینی، نبات زعفرانی، شب بازار، یک لبخند و فیلم های کوتاه جاودانه و دادزن و تله فیلم دو قدمی پرتگاه را بازی کرده است.

.

بازی در سریال ۱۵۰ قسمتی قصه های خدا به تهیه کنندگی فرج اله سلحشور که در حال آماده سازی است و محصول شبکه سه سیما می باشد از دیگر فعالیت های سینمایی این هنرمند چنارانی است.

.

فیلم های سینمایی فرشته ام بمان محصول شبکه سه، بوی زعفران محصول شبکه دو و همچنین فیلم سینمایی همسایه که محصول شبکه یک سیما می باشد از دیگر کارهایی است که وی در آنها هنر نمایی کرده است.

.

وی در عرصه تئاتر نیز اجراهای موفقی همچون پادشاه سرزمین قصه ها، یک کودک یک سرباز ، آسمان وزمین و … داشته است و کارگردان تئاتر عروسکی مبارک و گلبانو نیز بوده است.

.

همچنین در فیلم سینمایی سارق بزرگ که با سفرش نیروی انتظامی تهیه شده است و در روز ناجا از شبکه خراسان رضوی اکران می شود نیز شاهد هنر نمایی وی خواهیم بود.

انتهای پیام/